Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A szüleim nem fizették be a...

A szüleim nem fizették be a gázszámlám. Küldenek még fizetési felszólítást?

Figyelt kérdés

Szóval elköltöztem 2 hónapja. 7. havi gázszámlát kellett volna befizetni, természetesen hagytam rá pénzt otthon.

Tegnap jártam otthon, nézegetem a postát, és erre első fizetési felszólítás: 08.12-ig kellett volna befizetni.

Hát ugye tegnap este már nem tudtam.

Ma fizetem be, amint elszabadulok munkából. Lesz ebből bajom? Küldenek még felszólítást, ha látják hogy nem érkezett be 12-ére vagy pedig azonnal kikapcsolják?

Úgy tudom 30 nap a türelmi idő, 07.18-hoz viszonyítva az csak 08.18-án lesz, nem?


2013. aug. 13. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Tudtommal a fizetési határidő után még 5 nap türelmi idő van rá. Tehát ha mennek a gázosok kikötni akkor amit a postán visszakaptál csekkrészt azzal tudsz hivatkozni hogy fizetve van csak nem biztos hogy időbe beérkezett a rendszerbe.
2013. aug. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ha ma befizetem akkor az max 3 napon belül odaér nem? csekken fizetném. Hívjam fel őket, hogy be van fizetve?
2013. aug. 13. 10:04
 3/10 anonim ***** válasza:
hívd fel őket, kérj egy számlaszámot és utald át,(átutalással 2 nap), vagy fizesd be csekken és kérj tőlük faxszámot és faxoltasd el a befizetett számlát.
2013. aug. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Menj be a gázosokhoz és ott fizesd be. Utalással 4 óra egyébként, nem 2 nap.. De az is jó ha csekken befizeted és bemutatod.
2013. aug. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
bocsi én netbankon fizetem be általában és mivel nem egy személynek utalom, hanem a gázszolgáltatónak, tehát más kategóriába tartozik, ezért 2 nap a lekönyvelés és nem 4 óra...felhívhatod őket is, kérdezz rá, és nem 4 órát fognak mondani
2013. aug. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

A neten megkeresheted a szolgáltatód ügyfélszolgálatának telefonszámát és ha őket felhívod még a számla befizetése előtt, akkor ők meg tudják mondani mit kell tegyél.

Nekünk volt egy elkeveredett számlánk, amikor késve fizettem be és küldték az új csekket a tartozásról egyben a következő számlával. Akkorra már befizettem azt amit megtaláltunk - késve - így az új számla nem volt jó. Az ügyfélszolgálatra betelefonáltam, telefonon keresztül törölték az újabb havi számlát, azt nem kellett befizetnem dupla díjjal és küldtek helyette egy javítottat a szimpla havidíjról.

Az ügyfélszolgálaton meg tudják neked mondani, hogy küldtek-e már ki a nevedre olyat, amin a tartozás is szerepel vagy sem, mert ha igen, akkor elég azt az újabb számlát befizetned és akkor a régit már nem kell 8ami elmaradt).

2013. aug. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ok, köszi, felhívom őket mindenképp. Még annyi a kérdés, hogy jelenleg 60 vagy 30 nap a türelmi idő? Főgáz egyébként.
2013. aug. 13. 10:17
 8/10 anonim ***** válasza:
Díjnetre regisztrálj, akkor netbankra átküldik és e-mail értesítést is kapsz. Mi is így fizetjük, sz.gépről vagy akár okostelefonról is egy perc alatt megvan a számlafizetés.
2013. aug. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lesz ebből,ez semmi. Ahhoz hogy kikapcsolják legalább 100e tartozást kell felhalmoznod ,és legalább 6hó nemfizetés.És küldenének előtte legalább 2db ajánlott levelet .

Ne is telefonálj csak a pénzedet költöd,feleselgessen!!!

2013. aug. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Egyik válasz sem helyes.

Ha nincs befizetve a július, akkor kaptál egy figyelmeztetőt, egy újabb csekket, hátha csak elhagytad az előzőt.

Ha azt látják szeptemberben, hogy még mindig nincs kifizetve, akkor küldenek egy levelet dátumokkal, kb szeptember végeiekkel, hogy jönnek kikötni. Ha neked csak aznap sikerült befizetni, amikor jönnek kikötni és lobogtatod a befizetést igazoló csekket, akkor leállnak és nem kötik ki.

2013. aug. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!