Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan tudnék spórolni?

Hogyan tudnék spórolni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok spórolni.Ha van pénzem az sem sokáig marad meg.Ebben az a baj hogy itt van a 3 éves lányom is aki most kezdi az ovit.Megvettem neki mindent.De ha már neki is elkezdődnek az ilyen dolgok,meg kéne tanulni spórolni.Ti hogyan csináljátok?
2013. aug. 24. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:

A kereseted 10% at utald at egy szamlara, amihez nincs kartyad.

A szamlak kifizetese utan, tudod h. mennyibol tudsz gazdalkodni.

Mennyit keresel? Persze ha nagyon keveset a 10% is sok, de igyekezz. Ha tobbet keresel kb 200korul akkor havi 50-70et tegyel felre. Bar nincs gyerekem, igy sajnos csak ezt tudom tanacsolni.

Ha van megtakaritasod valahogy egyre tobb penzed is lesz, mert nem rettegsz egy varatlan kiadastol. de ez mar a vonzas torvenye

2013. aug. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem lehet megtanítani, a szükség majd rávezet a dolgok lényegére.
2013. aug. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt így tényleg nem lehet leírni, pláne, hogy nem látjuk a helyzetedet.

Amivel megfoghatsz havi szinten egy keveset:

pl. kisebb tv-csomagra váltasz vagy lemondod és megelégszel azzal a néhány db csatornával. Én, amint lejár a hűségidőm le is mondom a tv-t, mert teljesen felesleges. Híreket a rádióban is megtudom hallgatni, ami meg érdekel, megnézem a neten.

Érdemes átnézni a telefon, net szerződéseket, lehet hogy már kedvezőbbre tudsz váltani.


Ezeken kívül figyelni kell az árakat és az akciókat. Ha van rá lehetőséged, akkor az akciós dolgokból vásároljál be, és egy ideig nem lesz gondod rá.


Nekem jó nagy fagyasztóm van és azt is akciós húsokkal töltöm meg mindig. Pl. a faros csirkecomb jóval olcsóbb. Időnként a darálthús is akciós.

Ha fagyasztható ételeket főzöl, ami marad fagyasszad le.


Mint már írtam figyelni kell az árakat. Egy időben nagyon spórolni akartam és non-stop a sajátmárkás termékeket vettem. (Mert ugye a nép azt hiszi, hogy olcsóbb) Nem is olyan rég épp a tésztákat néztem, amikor feltűnt, hogy a Gyermelyi ára/kg jóval olcsóbb, mint a sajátmárkásé.


Ne menjél éhesen vásárolni soha, mert akkor jóval többet fizetsz. Ahogy tolod a bevásárlókocsit megkívánsz ezt-azt.

2013. aug. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!