Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Távfűtéses panellakásban...

Távfűtéses panellakásban melyik éri meg jobban?

Figyelt kérdés
Lehet választani, hogy a fűtés díjat, valami rendelkezésre állást vagy mit, egész évben vagy csak a téli szezonban akarom fizetni. Egész évben, minden hónapban ugyanannyi díjat vagy csak a téli szezonban magasabb díjat? Ha a szolgáltatót kérdezem, persze az a válasz, hogy egy évre a díj ugyanannyira jön ki mindkét esetben. Ez tényleg így van? Melyik a jobb?
2013. szept. 1. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:

12 hónap át havi pl 10000ft vagy 3-4 hónapon keresztül havi pl 50000 ft.... Azt csak te tudod,hogy melyik verzió a jó neked és a pénztárcádnak. Átalány esetébe ha többet fizettél össz mint amennyit használtál akkor a különbözetet vissza szokták adni...ha pedig kevesebbet fizettél mint használtál akkor kijön a különbözet még plussz

Nagyon sokan átalányba kérik a fűtési költséget mert úgy nem annyira megerőltető főleg ha tél közepén valami nagyobb váratlan kiadás van aztán már hopp elkezdtek megcsúszni a számlákkal.

2013. szept. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nálunk 12 honapon át ugyan annyit kell fizetni.nem általány..
2013. szept. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagymamám az, aki rágja emiatt a fülemet. Az ő vízfogyasztása minimális, így a számla az ő esetében szinte csak a fűtést tartalmazza. Nyári hónapokban kb. 5eFt-ot, télen 13eFt-ot fizet, szerinte ez így olcsóbb. Én, persze nagyobb vízfogyasztással, egész évben minden hónapban kb. 20eFt-ot.

Szerintem jobb ha 12 havi "részletekben" fizetem a számlát és mindig tudom mennyi lesz a következő csekkre írva, de gondoltam megkérdezem a véleményeket, tapasztalatokat, hátha neki van igaza.

2013. szept. 2. 07:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Te az alapdíjról beszélsz. Teljesen mindegy hogy mennyit használod, ugyanannyit fizetsz, ez az alapdíj. Nem is értem, hogy miért keverted ide, hogy a nagymama mennyit fogyaszt. Ilyen rendszerben teljesen mindegy neki is mennyit fogyaszt, az alapdíja nem változik, bármennyit is fogyaszt.


Meg van határozva, hogy mennyi az éves alapdíj. Ezt ki kell fizetni akkor is ha semmit nem használsz. Szolgáltatónak meg ezek szerint mindegy, hogy 12 hónapra elosztva vagy télre összesűrítve fizeted. Ha ők azt mondják akkor valószínű tényleg ugyaannyi.

2013. szept. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!