Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Villanyszámlát csak átalányba...

Nikoletta 56 kérdése:

Villanyszámlát csak átalányba lehet fizetni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 10. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nem, havonta is lehet diktálni, csak fel kell hívni a szolgáltatót, hogy szeretnél átállni havi diktálós rendszerbe
2013. szept. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem!!!lehet havi diktálósba is... én egy ideig átalányba fizettem,de egyszer jött egy sokkoló különbözet (a fene se gondolta,hogy az a régi kicsi fagyasztó olyan sokat fogyaszthat,ha akkor havi diktálós lettem volna kapásból feltűnt volna és nem közel 1 évig zabálta volna az áramot) és azóta havonta leadom a villanyt és a gázt is a neten.
2013. szept. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Attól mert átalányban fizetsz, még te is figyelemmel kísérheted az óraállást. Ha nagy változás történik (új hősugárzó üzembe állítása, vagy épp a lakótárs elköltözik, stb. stb.), akkor az átalányidőszak közepén is nyugodtan korrigálhatsz a számlázandó fogyasztáson, így az elszámoló számlán kisebb lesz az eltérés.


Én jobban szeretem, ha mindig pont annyit számláznak, amennyi a valós fogyasztás, így havonta a Díjneten szoktam beirogatni.

2013. szept. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb átállni havi lejelentésre. Az EON érdekes módon 2007-ben mikor vettük a házat, valamiért villanynál nem adta meg ezt a lehetőséget, csak gáznál, illetve csak később mikor fejlesztették a netes rendszerüket. Ekkor kellett szerződésmódosítást is kérnem, kérésemre megküldték postán az új szerzősét, nem kellett ezért külön bemennem. Ennél viszont megvan az a kötelessége az embernek, hogy pontosan az adott időszakon belül be kell diktálni, mert ha 2x elmulasztod, visszadobnak az átalányos rendszerbe. De ez a pár perc ráfordítás, megéri, hogy ne rettegjen az ember az éves leolvasáskor. Érdemes mindig megnézni ezt az időszakot, mert kicsit szokott változni is, 1-2 nap de akkor nem veszi be a rendszer ha ezen kívül írtam be. Én már pár éve neten jelentem le, mert nagyon nagy a havi fogyasztásunk ingadozása, pedig nem vettünk, cseréltünk semmi elektromos készüléket. Télen hidegebb a víz, többet megy a bojler, van amikor többet megy a TV, szóval ezt nem lehet átalányban beállítani szerintem.
2013. szept. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én végig átalánydíjas voltam, és eddig nem bántam meg. Jólesett az éves leolvasáskor a pár ezer Ft megtakarítás. Pontosabban az első években pár tízezer Ft. Most már nemigen tudok lejjebb menni, áttérek én is a diktálósra.
2013. szept. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az ELMU.hu-n regisztrálsz és már is havonta küldheted a neten az óra állást.

De előtte értesítsd a szolgáltatót,hogy szüntessék meg az átalányt.Nekem bevált és tudom mennyit fogok következő hónapban fizetni és vissza is tudom keresni az évekkel ezelőtti óra állásokat és amit befizettem.

2013. szept. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

# 5/6 Időpont 2013-09-13 09:19


Sajnos amit leírtál, az nagyon nem megtakarítás!

Épp ellenkezőleg, veszteség, hiszen hónapokig a szolgáltatónál volt a pénzed, ami nálad kamatozott volna.

2014. febr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Igen, ez egy érdekes kérdés! Mármint nem, amit a kérdező kérdezett :) Lehet fizetni havi diktálósra is!

Hogy melyik a jobb? Nekem biztosan a havi diktálós! Annyit fizetek, amennyit használok, tudok spórolni és kész! Fizess általányt, kevesebbet, év végén elszámolót kell fizetned! Fizess többet, év végén visszakapod! Mi ebben a ráció? Havi bediktálás és addig nyújtózkodom, ameddig a takaróm ér :)

2014. febr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Hogyan lehet ezt elintézni, hogy havonta diktálhassam be? Gázt, villanyt és vizet is így szeretném fizetni. Be kell menni a szolgáltatóhoz, vagy neten is el lehet intézni? Hogyan működik ez a bediktálós dolog?
2015. ápr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mystic930405: Regisztrálsz a szolgáltató honlapján, és ott minden hónapban be tudod pötyögni az óraállást.
2015. máj. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!