Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha a bérlő nem fizeti a...

Ha a bérlő nem fizeti a rezsit kiköttethetem-e az áramot a lakásomban?

Figyelt kérdés
Amúgy is szeretném, hogy elhúzzon, de nem akar. Folyton csak a huzavona van vele. Ha nincs áram biztos nem lesz már neki olyan jó. De kiköti-e az Eon? És mennyibe kerül ez nekem? És a visszakötés?

2013. szept. 26. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

Egyszerűbb kitenni a bérlőt. Azt, hogy ki lehet-e kapcsoltatni azt nem tudom sajnos.

De mivel volt ilyen jellegű tapasztalatom sajnos, csak azt tudom mondani, hogy aki egyszer eljut ide, az később sem lesz megbizható albérlő. :-(

2013. szept. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem megy ki, próbáltuk.
2013. szept. 26. 17:05
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Termeszetesen kikapcsoltathatod a szolgaltatoddal, meg sem kell indokolnod. A visszakapcsolas dijat viszont Neked kell majd allnod, akarmennyi is legyen az. Ugyanezt meg lehet csinalni a vizzel meg a gazzal is.
2013. szept. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

Ha nem fizeti a szerződésben vállalt kötelezettségeket (pl. rezsi fizetés), akkor a szerződés érvényét veszti és lazán kirakható hatóságilag. Talán írásban kell valami felszólítást adni neki, de szerintem ezen már túl vagytok.

Most már illegális lakásfoglalónak számít. A saját lakásoddal azt csinálsz, ami jólesik, jog szerint már nem a bérlőd.

2013. szept. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Egyszerűbb fizetni két markos legénynek, hogy kedvesen dobják ki, aztán zárcsere.
2013. szept. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha nincs fizetve kikötik...bemehetsz és mondtak is,hogy kössék ki amúgy kikötés és pláne a bekötés nem pár ezer ft lesz,hívd fel az ügyfélszolgálatot és nagyon pontos infód lesz..viszont ha a nevükre írattad volna az órákat akkor az ő saruk lenne és nem a tiéd amit neked kell kifizetni majd a volt bérlőkkel pereskedhetsz hosszú hosszú évekig,hogy lásd azt a pénzt.
2013. szept. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez egyáltalán nem ilyen egyszerű.Kéne egy ügyvéddel beszélned,mert valószínű,hogy van egy lakásbérleti szerződésed,amiben a bérlő és a bérbeadó kötelezettségei és jogai is kb benne vannak.A bérlőnek kötelessége a lakást használatra alkamas állapotban átadni,a bérlőnek meg kötelessége rendeltetésszerűen,a díjakat megfizetve használni.A baj az,hogy ő van birtokon belül,tehát,mondjuk nem fizet,de nem költözik ki,szinte lehetetlen kitenni,beperelheted,de amíg nincs jogerős végzés,végrehajtást sem kérhetsz,évekbe telhet,mire kirakod.Viszont,ha te kikapcsoltatod az áramot,megszeged a kötelezettségeidet,rosszhiszemű vagy,ha ő beperel,attól ő még bent lakik,és nem fizet,te meg kártérítést is fizethetsz neki és nézegetheted a lakásod kívülről.Ha erre blazírozol,hogy villany nélkül már nem lenne neki olyan jó,várd meg,míg a szolgáltató nemfizetés miatt kiköti.Akkpor ugyan a visszakötésért is kell fizetned(14 ezer ft,úgy tudom)meg az elmaradt tartozás+kamatai,de legalább megszabadultál a bérlőtől. De kérdezz meg egy ügyvédet.
2013. szept. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
én nem az áramot köttetném ki hanem szépen megkapná a megbeszélt felmondási időt aztán ha onnantól nem költözik ki rendőr is kiteheti
2013. szept. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sajnos a rendőr nem foglalkozik azzal, hogy kitegye, megkérdeztük. A bíróságra küldött, ami hosszú hónapok folyamata.
2013. szept. 27. 11:55
 10/12 anonim ***** válasza:
Van valami fejlemény? Egyszer nekem azt mondták, hogy az ilyen jellegü problémát a határozott időponthoz kötött szerződés oldja meg. Határozatlannál ilyen módon visszaélhet a bérlő, a határozottnál meg állítólag kiteheted! De annyira felháborító, hogy úgy kell normális albérlőt keresni nagyítóval!! :-(
2013. okt. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!