Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi okozza azt, hogy a radiátor...

Mi okozza azt, hogy a radiátor hideg? Fel sem melegszik, nem is hallani hogy folyik benne a víz, pedig meg van nyitva?

Figyelt kérdés

A többi radiátorba hallani, ha folyik a víz, ebbe nem. Légtelenítettem, nem jött levegő, csak víz. Mi lehet a baj?

Szerelő volt kint 2szer is, ,,megcsinálta",de mivel munkába kellett rohannom,nem ellenőriztem. Még mindig rossz! Külföldön élek, és itteni szerelőt nem hívok többé, az tuti!



2013. nov. 6. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
A radiátor alján kell lennie egy kimenő ágnak. Az is nyitva? Mert nálunk az volt elzárva és ugye úgy nem tud átáramlani a víz. Van hogy csak egy csavar van ott, amit kulccsal vagy fogóval tudsz majd megnyitni.
2013. nov. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha egy radiátorban hallani a víz folyását,az nincs tökéletesen kilégtelenitve .Gondolom ez a hideg radiátor a fűtési rendszer végén van .Igy láthatatlanul nem tudom milyen légtelenitési pontokat épitettek be,de ha automata

van ,akkor zárj el 1-2 radiátort,ezáltal a vizforgás felgyorsul,és kilöki maga előtt a levegőt.Ha nem régen gyártott a radiátor,akkor a végén van légtelenitő is .

Vagy a hideg radiátornál a csapot elzárni felül,és a rácsatlakozó hollandit meglazitani,igy a viz kinyomja a levegőt . De hát ehhez szerszámok is kellenek,és szaktudás is .Ha a radiátor vége melegedni kezd,az fűteni is fog.Ha ez egy otthoni f.rendszer,akkor ellenőrizni kell a nyomást,a kifolyt vizet meg pótolni .

2013. nov. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, légtelenítve van, fel is lett töltve... mivel itt kint elég drága fűteni,nem fűtünk sokat,és általában csak a hálóba van megnyitva.. na meg jó lenne, ha a fürdőbe is lehetne. sztem a csappal van baj, vagy amit az első hozzászóló írt, nem nem tudom hol lehetne alul megnyitni,mert ahogy láttam vmi szerszám kellene hozzá,az meg nincs... most igyekszem magyar szerelőt találni, ha már a németek ennyire sz*rok
2013. nov. 6. 20:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Tölts fel légy szíves pár fotót a radiátorról és a szelepeiről!
2013. nov. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Aki nálad dolgozott az nem német volt, hanem vendégmunkás.A német nem szerel,csak irányít!
2013. nov. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!