Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Tudtok hasznos tippeket a...

Tudtok hasznos tippeket a fűtéssel valo sporolásra? Gázcirko

Figyelt kérdés
2013. dec. 1. 09:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ahol nagyobb a páratartalom, ott jobb a hőérzet - persze egy határon belül, nem kell szaunát csinálni a lakásból, vagy penészedést kiváltani.

Legegyszerűbb teamécseses párologtatót használni, de vannak már radiátorra akasztható kerámia "vázácskák", amik párologtatnak.

Aztán ott vannak - alapból - a szobanövények. Minél nagyobb levelűek ill. húsosak, annál többet párologtatnak - észrevétlenül.

Illetve hát ugye még ilyen a hatása a szárítani kitett ruhának is!

2013. dec. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Redőnyöket húzd le minél korábban, már amint sötétedik, piszok sokat hőszigetel... Ha nappal nem vagy otthon, akkor is lehúzhatod őket, jobban bent tartja a hőt a lakás. Valamint ha egy napszakban odasüt a nap valamely szoba ablakára, azt is használd ki, és amint eltűnt onnan a nap, redőny lehúz.
2013. dec. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 barbibvb válasza:
Én azt hallottam,hogy már az is sokat segít hogyha a radiátor mögé teszed a függönyt mert akkor a radiátor melege inkább a szobát fűti.
2013. dec. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Hello,

Nekem nemrég lett felújítva a fűtés. Kondenzációs kazán lett felszerelve. 50 fokra van állítva a fűtővíz és a melegvíz is. Azt mondta a szerelő (hivatalos), hogy 55 fok felett már sima turbós kazánként működik, nem kondenzációsként. A melegvíz előállítás sosem kondenzációs.

Ablakok szigetelése alap. Nézd meg mindenhol mennyire húz be a hideg. Időre állítani a termosztátot. Nekem éjjel 20 fok (de lehet leveszem 19-re) reggel 8-tól 18 vagy 19 fok, mert úgysem vagyok otthon. 17-kor bekapcsol és fűt 20 fokra. Ez nagyon sokat számít. 1-2 fok hőmérséklet csökkentéssel is sokat lehet spórolni.

Párologtatás: vizes ruha nem ajánlott. Tényleg párolog, de a párolgás hőelvonással jár, szóval csak hűtöd vele a szobát. Vegyél ultrahangos párologtatót. Vagy tényleg sok növény, csak ne felejtsd el locsolni :)

Nekem 72 nm lakás és a fentebb írt beállítással két hónap alatt (nov-dec) 100m3 gáz fogyott. DE ez csak fűtés és melegvíz, nem nagyon főzök itthon. És egyedül vagyok. De szerencsés a hely mert elvileg körbe vagyok fűtve. Nem panel,40-es években épült társasház.

2014. jan. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!