Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha őrlángon ég a konvektor...

Ha őrlángon ég a konvektor lehet-e veszélyes CO képződés?

Figyelt kérdés

Igazából most költöztem albérletbe, eddig nem nagyon találkoztam ilyen konvektorral. Maradhat őrlángon, vagy jobb kikapcsolni éjszakára?

így néz ki:

[link]



2013. dec. 2. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt kikapcsolni,ha netán elaludna,lezárja konvektort is .Nem fog a gáz be áramlani .
2013. dec. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát, ez már nem mai gyerek...


Elvileg, ha megfelelő műszaki állapotban van, akkor nem lesz gond.

Mivel befelé zárt, csak kintre nyitott, így a CO, CO2, nem juthat ki belőle. Az őrlángnak meg mennie kell, mert ha alacsonyra esik a hőmérséklet, akkor a hőfokszabályzó több gázt enged be, ami már jobban ég, és úgy fűt. Ha lekapcsolod, akkor télen megfagysz éjszaka.

Vagy úgy gondoltad, ha hideg van, akkor óránként felkelsz begyújtani?

2013. dec. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A héten kapcsoltam be, eddig mindig 20-21°C felett volt idebenn a hőmérséklet. Éjszaka jobban szeretem ha nem megy a fűtés, jobban tudok aludni(16-18°C-on), ez alá meg nagyon nem hiszem hogy hűlne. Bekapcsolni pedig semeddig sem tart, lényegében csak a CO érdekel...
2013. dec. 2. 22:58
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Évek óta gázzal fűtünk otthon, semmi gond nem lesz. Főztél te már gáztűzhelyen? Túlélted?
2013. dec. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
főztem, túléltem :), meggyőztél!
2013. dec. 2. 23:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyanilyen volt az albérletben, hét évig laktam ott, és még megvagyok. Mellesleg ez a típus a lakás felé teljesen zárt, kintről veszi a levegőt, így CO sem keletkezhet a lakásban. Nyugodtan használhatod éjszaka is. Évente egyszer, a fűtésszezon kezdetén érdemes átnézetni gázszerelővel, akkor tutira minden rendben lesz.
2013. dec. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A gáztűzhely pont rossz példa, mert az nyílt égésterű.

Ez a fég konvektor ellenben zárt égésterű, az égéshez szükséges levegőt is kintről veszi, és az égéstermék is kifelé távozik. Nem hallottam még olyat, hogy egy ilyen konvektor bárhol is CO mérgezést okozott volna.

2013. dec. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!