Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gázkonvektoros fűtés. Melegent...

Gázkonvektoros fűtés. Melegentartás magasföldszinten. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A problémám a következő.

Gázkonvektoros fűtésem van az albérletbe. A szobában egy konvektor van. A szoba galériás, fennt szoktam aludni.

A lakás a magasföldszinten van azaz a lakás altt pincehelyiség található ahol a kinti hőmérsékletnek megfelelő időjárás van.

A problémám az hogy akárhányszor befűtök annyira hogy ne fázzak meg mihelyst lejjebb veszem a fűtést a pince hőmérséklete miatt egyből visszahűl az egész lakás. Mivel anyagilag nem lehet bírni hogy 0-24 3-4 fokozaton menjen a konvektor tippeket szeretnék hogy hogyan tudnám elviselhatőbbé tenni a telet.

Esetleg olyan bevált tippeket tudotok hogy a hőt megtartsa a lakás?

Köszönöm a segítséget.


2013. dec. 8. 17:05
 1/7 anonim válasza:

Szia.


Én is magasföldszinti, gázkonvektoros lakásban lakom. Alattam is pince van, ráadásul mellettem az egyik oldalt nem laknak, üres a lakás, a másik oldalon pedig egy tárolóhelyiség van. Tehát eléggé hideg a lakásom, napközben 2-esen megy a konvektor, néha felteszem 3-asra, de így is csak max. 20-21 fok van a lakásban. Számít némileg, ha jó vastag a szőnyeg, plusz ha még egy szőnyeg is rá van téve, akkor az még jobb. A szigetelésre is oda kell figyelni. Ha régi típusú az ablak, akkor szigetelőcsík felhelyezése ajánlott, ha új ablak van, akkor nem. Nekem pl. régi ablakos a lakás sajnos. Van aki arra esküszik, hogy tele kell "pakolni" a lakást sok dologgal, és főleg élénk, meleg színű dolgokkal, pl. piros és sárga színűekkel. Tehát pl. faliszőnyeg. Nekem van egy jó vastag függönyszerűség az ajtómon, azt szinte mindig behúzom, és akkor valamennyire bent marad a meleg a szobában. Mivel az ajtó le lett véve helytakarékosság szempontjából, mert nagyon kicsi a lakás. Ha elhúzom ezt a vastag függönyt, akkor persze érzem, hogy az előszobában és a fürdőben hidegebb van, dehát mégiscsak a szobában tartózkodik a legtöbbet az ember. Nekem az ágyam mellett belülről egy jó vastag szivacs van felállítva, így nem jön rám a hideg a fal felől. És hát több rétegű ruha, és vastag zokni is van rajtam, hogy ne fázzak. Meg hát állítólag a konvektorok sem egyformán fűtenek, a gáz minősége is számít, és az is, hogy legalább az egyik oldalon lakjanak melletted, mert onnan is kapni némi meleget a falon keresztül. Nekem sajnos sehol sem laknak, csak fölöttem, de abból a melegből én nem kapok semmit, mert az a meleg felfelé száll, és nem lefelé. Hát kb. ennyi amit ajánlani tudok, remélem valamit segítettem velük neked.

2013. dec. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Érdkes. Az említett lakás melletti lakás üres és a másik oldalon tároló van itt is :D

Akkor ugyanazon problémán szenvedünk :-S

2013. dec. 8. 18:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Mivel a lakás alatti pince a probléma, ez csak akkor mérséklődne jelentésen, ha szigetelés lenne köztük. Ahogy az első is írta, jelent valamit egy vastag szőnyeg, persze egy rendes szigetelés többet érne. Mondjuk 10 centi xps... (Nekem szerencsére saját pince okozott ilyen gondot, úgyhogy megfelelt a hungarocell is a pincemennyezeten. Férne még padlószigetelés ott, ahol nem a pince van, majd meglátjuk, mikor jut rá pénz. A fűtés így sem olyan sok.) Apróbb trükkök valószínűleg nem érnek olyan sokat, de ami mégis, azt leírta az első. Ha az ablak is gyenge pont, akkor azon célszerű javítani, nemcsak hűti a lakást, de a behúzó enyhe légmozgás sem tesz jót a hőérzetnek.
2013. dec. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

jaj, mi is ilyen átok-lakásban éltünk egy ideig. ráadásul saját tulajdon volt, de ahogy tudtuk, pattantunk megfele.


20 év tapasztalata beszél belőlem: menekülj minél hamarabb. mert 2 választásod van: kifizetsz egy valag pénzt, de igazán meleged nem lesz, mi több, folyton görcsölsz, h baromi magas lesz a számlád. ja, és gyűjtöd a sufnituning ötleteket amik annyit érnek mint kakinak a pofon.

vagy: elköltözöl a bús icsába, inkább kiveszel egy távhős pecót a 6.on, ahol körbe vagy fűtve, és bár nem lesz 2 fillér a számlád, de legalább nem kell gyógyszerre költened.


ne költs erre a kéglire egy lyukas petákot sem, a tüneti kezelések sosem hatásosak.


ja, amikor eladtuk a lakást, akkor az égiek is mellénk szegődtek: épp nyár volt, tetszett nekik, h milyen kellemesen hűvös, jó fekvésű, erkélyes kis pecó. anyukám biztos sokáig fog élni, mert az első télen gondolom gyakran emlegették az új tulajok. :)

2013. dec. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Na igen, az ilyen lakás valóban inkább csak átmenetileg jó megoldás, én is el akarom majd adni amint lehetőségem nyílik egy nagyobbat venni. Nyáron persze jó, mert amikor kánikula van, és szinte mindenki szenved a melegtől, addig én szinte semmit nem érzek belőle, kellemesen hűvös a lakás még a legnagyobb melegben is. De télen eléggé bosszantó tud lenni néha, főleg a nagy mínuszok idején. A távfűtéses lakás szerintem csak akkor jó, ha mérhető a fűtés, tehát nem megy orrba-szájba egész télen. Így valamivel kevesebb lesz a számla is, hiszen beállíthatjuk magunknak a kívánt hőfokot, vagy ha nem vagyunk otthon, akkor lejjebb vehetjük a fűtést. Amúgy nekem átlagban olyan 10ezer ft szokott lenni a fűtésszámlám ebben a konvektoros lakásban. A legkevesebb a legenyhébb téli időszakban 8000ft volt, míg a legnagyobb hidegben 12ezer ft. A távhős lakásokban meg nem ritka a havi 20-22 ezer ft-os számla sem, azért az mégiscsak 2x annyi, igaz folyamatos meleget biztosít...
2013. dec. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Németországban ágy melegítővel 30 -60 w tettem barátságossá az éjszakáimat :) Egyébként az EU kockák azt mondták télen fel kell öltözni !! Nem kell messzire menni egy üres társasházi lakás alattad, farkasordító hideget tud a lábadnak produkálni .
2013. dec. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Való igaz, akár egy fűthető bárna is sokat emel a komfortérzeten... Persze a levegő akkor sem lehet túl hideg, de valamit segít. Hogy én mennyit fáztam az elmúlt teleken (kivéve a legutolsót), pedig rengeteget költöttünk fűtésre (kivéve az utolsón)... Sajna a szép új, puha, kapcsolós párna elég hamar beadta a kulcsot :( Egy ócska, több évtizedes darabot nyúzunk, hajlamos néha kontakthibára, de ha beindul, akkor 17W-os szinten is már-már túl meleg, ha ráfekszem (amit nem szabad, de nem zavarja, nekem pedig jó). Nekem jót tesz, ha valami közvetlenül átmelegít. Vele húztam ki a 16 fok alatti hőmérsékleteket (az az a pont, ahol már nincs mese, fázom).
2013. dec. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!