Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Infra fűtés esetében mekkora...

Infra fűtés esetében mekkora villanyszámlát okoz?

Figyelt kérdés

A kérdésem nem az infrafűtés kiépítésére vonatkozik, tekintsük adottnak. A kérdés, hogy egy kisebb méretű (45 nm), nem földszinti, műanyag nyílászárókkal rendelkező lakásban, ahol minden helységben infrapanel található, mekkora villanyszámlára lehet számítani, ha az ember infrafűtéssel akarja kifűteni? Tudom, műveletlen vagyok, de nem igazán tudok kilowattokban számolni, ezért főként olyan válaszoknak örülnék melyek személyes tapasztalatból születtek, konkrét összegekkel. Köszi.


Plusz: elég szélsőséges dolgokat olvastam: egyesek szerint 3-4x annyiba kerül mint gázkonvektorral fűteni. Van egy ekkora saját lakásom, gázzal fűtve 10-12 ezer a téli hónapokban elment, úgy hogy csak a 30 nm körüli szobát fűtöttem gázzal. Persze ebben a vízmelegítés, főzés is benne van . Mondjuk azt hogy 6-8 ezer havonta. Mivel csak télen kellett, legyen 4-6 éves átlagban. Az egész lakásra átszámolva ez végülis 6-8 ezer Ft.

Tehát 18-24 lenne infrafűtéssel? Az azért elég sok.

A kalkulátorok szerint 10-12-nél megállna.



2013. dec. 3. 12:54
 1/2 anonim ***** válasza:

A villanyfűtés többszöröse a gázénak.

Az infra trükkös, mert nem direkt a levegőt melegíti, másmilyen a hőérzet, amikor megy... Ha lekapcsolják, akkor viszont már a levegő hőmérséklete számít. Van, aki szereti, én annyira nem. Egyetlen infra hősugárzónk van, csak komplikációt okoz, hogy a ház belseje felé irányítsam és semmiképp ne az ablak felé, mert akkor nem 100% lesz a hatékonysága, mint a normál villanyfűtésnek, hanem kevesebb... Viszont remekül átmelegíti az embert gyorsan s éppúgy nincs hangja, mint az olajradiátornak.

Ha én csak infrával fűtenék, annyiba kerülne, mint a normál villanyfűtés. Egy jól szigetelt 80nm-es családi házban lakom, nem vagyunk fázósak (ja igen, ez is fontos paraméter, nem mindegy, 18 vagy 25 fok a cél), itt nem vészes az az összeg sem. Úgy kicsivel 100 ezer fölött lehet egy fűtésszezon vezérelt árammal. Ebből nehéz extrapolálni, de hátha érdekes az infó :)

2013. dec. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, érdekes volt!
2013. dec. 3. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!