Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Köbméterbe vagy súlyra érdemes...

Köbméterbe vagy súlyra érdemes fát venni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 13. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Erdei köbméter a fa köbmétere. AZ pontosan mérhető, a súly átßaszás. De vigyázz, mert 1 köbméter fa az 1 erdei köbméter fának értendő, azaz 1x1x1,3 méter, azaz magasabb 30 centivel!
2013. dec. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

erdei köbméter: 1x1x1,75m

ebben érdemes fát venni. ha nem, akkor saccolva számolgathatsz, de nem váltható át. viszont meglocsolva nehéz lesz a mázsa

2013. dec. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1 es! téged még a köbméterrel is átvágnak (átvágatod magad)!
2013. dec. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A 2 es tudja jól a mértékegységet .
2013. dec. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
és ha erdei köbméterben veszem mire kell odafigyelni,és rönkökbe???
2013. dec. 13. 18:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekünk jobban bejött a súlyra vásárlás.

Első évben, amikor fával kezdtünk tüzelni, akkor köbméterre rendeltünk, de nem tűnt soknak a fa, amiért közel 40ezret fizettünk.

Aztán találtunk a közelben egy helyet, ahol súlyra árulnak. Ráteszik a mérlegre a "kaloda" fát, és lenullázzák, ezután pakoljuk kocsira. Tehát tényleg annyit fizetünk, amennyit elhozunk.

És közel 40ezerért majdnem 2x annyit elhozunk, mint amennyit nekünk kiszállítottak. Igaz, ezért el kell mennünk, de nekünk megéri.

2013. dec. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is erdei köbméterre éri meg legjobban meg venni.

Ez 1x1x1,75 ahogy a 2. válaszoló is írta.


Mázsánál a legkönnyebb átverni az embert. Vagy vizes fát adnak el neked, vagy csalnak a mázsával és kicsit át van állítva a mérleg és akkor úgy is át tudnak vágni, hogy ott vagy és látod a mérleget.


Erdei köbméternél is lehet csalni,ha a görbe fák vannak össze lehet úgy forgatni, hogy sok egyen a légüres tér, de ez nem nagyon gyakori. Igazából még nem tapasztaltam ilyet, csak az egyik erdész ismerősöm mondta, hogy akik megvannak bízva a ritkítással szoktak így trükközni.

2013. dec. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, nem szokott vizes lenni(vagy csak minimálisan, mert szabad ég alatt tárolják), azzal fűtünk...

És amikor köbméterre rendeltünk, nem kalodában összepakolva hozták (kandalló kész, hasított) hanem "ömlesztve". Szerintem azzal sokkal jobban át lettünk verve...

És csak látom, mennyi fánk lett 40 ezerből köbméterre hozatva, vagy súlyra vásárolva.

És a súlyra vásárolt szemmel láthatólag jóval több!!!

2013. dec. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na igen az a másik amikor hasogatott, fát ömlesztve hozzák, ennél gyakori, hogy kevesebbet visznek, és amikor miután elmentek összerakod, és nincs annyi. Itt valóban célszerű kalodásat venni. Habár engem már átvágtak így mivel a közepe szépen ki volt rakva és a közepében volt egy szép nagy lyuk.


Persze vannak becsületes eladók akik valóban száraz fát árulnak, de sok olyan van aki vizes fát árul.


Én ezért mondom,hogy legjobb ölfát venni, mert itt nem tudnak átvágni. Igaz itt számolni kell azzal, hogy vizes fát kapsz, ezért előre 1-2 évre célszerű vásárolni.

2013. dec. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, panel 6-on élek. Azt tudom, hogy az 1 köbméter fa átßazósan szokott reklámozódva lenni, és többnek kell lennie nem is kevéssel.
2013. dec. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!