Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Rezsi

A kérdés

1 erdészeti köbméter hány mázsa fának felel meg?

Szeretnék fát rendelni,és erdészeti köbméterbe, de nem akarom hogy átverjenek.

Keress kérdéseket hasonló témában: fa

2013. dec. 19. 17:37  Privát üzenet  

A válaszok

a két érték nem átszámolható.

nemcsak fafajtánként más, de nedvességtartalom szerint is változik erősen (kb 10-15 mázsa).

ha erdei köbméterben veszed nincs sok átvágás, persze ha méter fát veszel.kuglinál, vagy hasogatottnál már kicsit más a helyzet.

[link]

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont 2013. dec. 19. 17:59 Privát üzenet

ha vizes, legalább 1,5 szer nehezebb (mázsája) mint ha száraz lenne. (ezért jobb, m3-ben rendelni, mert teljesen mind1, hogy vizes, vagy száraz, ugyanannyit fizetsz érte.

(egyébként, nagyban függ a súlya a fa típusától, (akác, tölgy, bükk esetleg nyár..., ill. attól, hogy mennyire friss kivágás /vizes/!) ezért nem lehet a pontos tömegértékét meghatározni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont 2013. dec. 19. 18:04 Privát üzenet
Én mindíg így veszem min. 10 mázsa ennél csak több lehet.19000 m3_e.Tehát max 1900 mázsája a vegyes keménynek. Tüzépen 2750 az akác a vegyes kemény valamivel olcsóbb. Én vágom hasítom bőven megéri

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont 2013. dec. 20. 08:47 Privát üzenet

Egy erdei köbméter az 1,7 m3 .

Egy köbméter fa kb. 550-700 kg ( nem vizes , és az egyes fafajtáknak is más a súlya )

tehát 1,7x650 1105 kg , mondjuk 11 mázsa.

Ha vizes a fa , akkor nagyságrendekkel nő a súlya.

Ha ellenőrizni akarod a kihozott fa mennyiségét , akkor a térfogatot könnyebben ellenőrzöd mint a súlyt.

Egyébként tapasztalataim szerint 10 kereskedőből kb. kettő nem akar átvágni...

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont 2014. jan. 2. 12:27 Privát üzenet

Kapcsolat révén lehetőségem lett 1 erdei m3 fát megvenni úgy, hogy előttem rakták fel - 1m magas, 1,7m hosszú, hosszában egymás mellé rakott farakást 1méteres (15-30cm átmérőjű) fahasábokból.

3 felé vágták (30-33 cm 1 kugli). Fal mellé felrakva 5,3 m2 felületet foglal el. (Felhasogatva ez minimum 5 m2 lenne, hiszen alig van rés a kulik között) Így könnyen ki tudtam számolni, hogy az előző szállítás 90%os volt, az azt megelőző pedig 75%. (általában ennyi a csalás mértéke: 2500-5000 Ft/e m3). Így érdemes előre megalkudni a kiszállított fa 1-2ezer forintért való felrakásában, és előre megmondani, hogy milyen széles-magas felületnek kell lennie a farakásnak.

Tehát nem igaz az, hogy

# 5/8Időpont 2016. ápr. 12. 23:00 Privát üzenet
Zoltán112 nevű felhasználó válasza:

nah... Hogy m mekkora meg hogy mi milyen nedves csak rizsa... Itt vannak a száraz tények tessék. Rendeltem 50 mázsa fát pepakoltam a sufniba kiszámoltam a térfogatát 10,86 m3. Ez a mennyiség 140 ezer forintba kerűlt. Most nézzük hány m3 mat kapunk 140 000 ft ért ... Kereken 6m3 mat azaz a kalodás köbméteres fa 4 köbbel kevesebb mint maga a mázsás , és én most nem vízet nézek nem mázsát nézek egyszerűen csak köbmétert....

A válaszíró 26%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont 2016. okt. 22. 16:59 Privát üzenet
Zoltán112 nevű felhasználó válasza:

Bocsi 4,86 m3 el kevesebb

A válaszíró 26%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont 2016. okt. 22. 17:17 Privát üzenet
Azért itt eléggé tetten érhető, hogy általában nem népszerű a számtan és a logika.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont jan. 14. 23:10 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egy köbméter tüzifa hány mázsa? Akác, bükk?
Hány mázsa lehet 1x1x1 köbméter akácfában ha szorosan van pakolva?
Fafűtéses cserépkályhába fűtőérték alapján milyen tűzifát érdemes venni? Egy köbméter tűzifa körülbelül hány mázsa?
70 nm fűtésére 6 kW-os kandallóval hozzávetőlegesen hány köbméter vagy mázsa fa (kemény) szükséges fűtésre, ha kb 24 fokot akarok a lakásba?
Egy köbméter fa az hány mázsa?
Hol lehet Kakucs közelében a legolcsóbban hozzájutni tűzifához? Vagy olyan ember telefonszáma érdekelne aki foglalkozik vele.

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Rezsi rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!