Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha egy albérletnél a bérelt...

EagleHUN kérdése:

Ha egy albérletnél a bérelt lakás számlái a tulajdonos címére mennek azokon a számlákon milyen cím szerepel? Hogyan lehet megállapítani hogy az adott számla a bérleményre szól-e?

Figyelt kérdés
A víz vagy villanyóra számot azért nem tudom megnézni, mert csak a sárga csekket kaptam kézhez, a borítékban lévő többi papírt nem.

2013. dec. 19. 21:08
1 2
 1/11 e-ditta ***** válasza:
71%
Nem értem. Ha a tulajdonos kapja a számlát, akkor két lehetöség van. VAGY ö fizetni ki, VAGY megmutatja nektek (fénymásolva odaadja) és ezután fizetitek ki ti.
2013. dec. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Az eredeti számlát is elkérheted megtekintésre.

Vagy külön számlát kap a tulaj a kiadott lakás után, vagy esetleg elképzelhető a saját lakásával együtt, de minden esetben szerepel rajta a fogyasztási hely címe.

2013. dec. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

Rá van írva nagy betűkel FOGYASZTÁSI HELY !

Mag a számlázási cím "ez lehet 200 km-rel arrébb is , meg a szomszéd is " Megmutatja, leírod a számokat és kalkulálsz ha nem stimmel jelzel . Egy kis matekkal alapdíj + fő vagy m3 , kWh .

2013. dec. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor még egyszer leírom másképp.


0) Nemrég költöztünk be, első fizetés volt.

1) A bérelt lakás számlái a tulajdonoshoz mennek.

2) A tulajdonos kivette a borítékból és csak a letépett sárga csekket adta át hogy fizessük be.

3) Befizettük és a bal oldali kicsi igazolószelvényt megkaptam a postán.

4) A kiadásaimat és bevételeimet vezetem és amikor beírtam az összeget láttam hogy némelyik csekken ez a cím míg más csekkeken a tulajdonos címe látszik.


Akkor a kérdés pontosítva: A sárga csekkről letépett papíron, a főcsekken(amit a posta elvett), vagy a letépett és visszakapott visszaigazolón kell-e szerepelnie ezen lakás címének? Vagy ez úgy működik hogy a szolgáltató azt a címet írja rá ahova küldi?


Nem gondolom hogy át lettem verve, de azért jobb biztosra menni. Ezért szeretnék utánanézni. De mivel sem a boríték többi tartalma, sem a fő csekkrész nincs nálam ezért nem tudok. Ezért az a kérdés rajta KELL-e lenni a mi címünknek a kicsin? Vagy menjek be a szolgáltatóhoz ezzel a visszaigazolóval és kérdezzek rá, milyen című lakást számláztak ezen a csekken?

2013. dec. 20. 18:59
 5/11 anonim ***** válasza:
Ami a csekken van az a számlázási cím :) De ehhez tesznek a borítékba egy számlalevelet rengeteg számítással . Tehát egy garázs villanyszámlájának a csekkét nem a postaláda nélküli helyre küldik , de a számlalevélen minden szerepel amit a fogyasztó tudni szeretne . Mondjuk volt olyan a helyi vízművek kétszer számlázott egy hónapot az éves 14 helyet 15 csekk jött, de mondták a vége számit , csak az alapdíjat nyúlták le , de nem sokáig .
2013. dec. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Tehát elvileg a csekkeken mindig a számlázási cím szerepel. És Számlázási cím =/= (nem egyenlő) a postázási címmel, ami elvileg maximum a borítékon szerepel.

Az lesz a legtisztább ha a szolgáltatónál is érdeklődöm, majd beírom ide mit mondanak. Illetve ha ugyanezt mondják akkor valami írásbeli igazolást kérek róla.

2013. dec. 28. 19:35
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem olyat nem kapsz , mert nem vagy tulajdonos ! Képzeld mi lenne ha megtudhatnád mindenki anyagi állapotát :) Személyiségi jogok .
2013. dec. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A saját bérleményemről kaphatok információt szerintem.
2013. dec. 30. 18:45
 9/11 A kérdező kommentje:

Bementem az EON-hoz és a Távhőhöz is. Segítőkészek voltak és megnézték. Arra a lakásra szól mindkét számla ahol vagyok, vagyis az én fogyasztásom. Szóval semmi probléma.


Az EON-nál a nő elmondta azt is hogy azért lehet ilyen mert ahol ablakos borítékkal küldik a levelet ott a csekk szokott kilátszani a címmel. Ahol meg nem oda nyugodtan ráírja a szolgáltató a fogyasztási címet, mert a borítékon külön van rajta a póstai cím hova kell küldeni.

2014. jan. 8. 11:51
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Erre előbb is rájöhettél volna :D

Legyen a Google a barátod!

[link]

2014. jan. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!