Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Milyen fűtést válasszak?

Milyen fűtést válasszak?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy ahol lakom,sajnos nincs bevezetve a gáz,s jelenleg tartályos gázzal fűtök.A fa fűtés,meg szén fűtés nem jöhet szóba,mert egyrészt nem vagyok otthon,a gerincem miatt problémás a favágás,meg a gázkazán fürdőszobában van,így oda nem lehetne egy fatüzelésű kazánt rakni,garázsba igaz lehetne,de kémény,csövek áthelyezése már nagyon sokba kerülne.Azon gondolkoztam,hogy a gázkazánt eladnám,s valamilyen ion kazánt vennék,mert lehet kicsivel drágább lenne a gáznál,de jóval olcsóbb lenne a tartályosnál.Szerintetek?Kérlek nem mondjatok olyan,hogy adjam el a házat.Köszönöm.

2014. jan. 11. 21:20
 1/6 A kérdező kommentje:

Egyébként meg

A házam 160 nm-es,közepes szigetelésű kb.700 kg gázt hoznak ki,ami kb.300 ezer forint(190 ezer a gáznak az ára+110,ami a kiszállítási költség),s ez egy évben 2x történik meg.Tehát kb.600 ezer forintot fizetek egy évben,s nincs több 18 foknál.Úgyhogy szerintem ennél még a sima elektromos fűtés is jobban megérné.

2014. jan. 11. 21:28
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi a párommal számolgattunk már ilyesmit, nos, az alapján nem hiszem, hogy _jóval_ olcsóbb lenne a normál elektromos fűtés (az ionos is normál. a nem normál a hőszivattyú, ami 100%-os hatékonyság fölé tud menni. a klímával fűtés ilyen, de nem vagyok eléggé képben a témában). Kicsit olcsóbb lehetne, vezérelt áram esetében.

Ekkora összegnél kiépíttetném, ha jelenleg nincs.

Valamivel olcsóbban veszed a gázt, mint mi pb palackban, nem emlékszem a konkrét számokra, de az a normál áram és a vezérelt áram ára között van, legalábbis egy éve az volt. Úgyhogy ez alapján olyan nagy megtakarítást nem érdemes várni.

2014. jan. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Olvass vissza a fórumon az otthon témán belül (vagy keress rá valahogy) pár héttel ezelőtt olvastam az egyik hozzászólásban, hogy nagyon-nagyon nem mindegy, honnan veszed a gázt. Ha jól rémlik, valami főzőüstöt működtetnek.
2014. jan. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én a MOL-tól veszem.Vagy lehet olcsóbban is hozatni a gázt?
2014. jan. 12. 13:45
 5/6 anonim válasza:
justin biber
2014. jan. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Esetleg napelemes, kollektoros vagy hőszivattyús megoldások nem estek szóba?
2014. jan. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!