Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Budapest Xi kerületében a...

Gabor.galilei kérdése:

Budapest Xi kerületében a Éjszakai áram (vezérelt mérő) mely órákban használható napközben?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy napi 8 órát lehet használni, meg azt is hogy nappal is szokott lenni bekapcsolt állapot, de mikor?

2014. jan. 19. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez a szolgáltatón múlik.
2014. jan. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem napi 8 óra van, bár nem ismerem, hogy másutt mi a helyzet... Nálunk hétköznap 12 óra van, hétvégén/ünnepnapon sokkal több. Gondolom, nem én lakom különleges helyen. De elég távol Budapesttől, úgyhogy segíteni nem tudok, ez csak egy apró megjegyzés.
2014. jan. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ELMÜ honlapjáról:


"ELMŰ B alap: vezérelt csatlakozási ponttal rendelkező fogyasztóknak, hőtárolós berendezések kedvező árú üzemeltetéséhez

Ajánlatunk Önnek szól, ha Ön

lakossági fogyasztó,

kisfeszültségen vételez,

rendelkezik vezérelt csatlakozási ponttal,szakaszosan is biztonságosan üzemeltethető, külön mért - az elosztó vezérlőberendezésével a vezérelt elosztó hálózati áramkörre állandó jelleggel rögzített, nem dugaszolhatóan csatlakoztatott – berendezéssel rendelkezik.

A tarifa előnyei:

meglévő hőtárolós berendezéseit kedvező áron üzemeltetheti,

meglévő egész napos tarifájához képest jelentős megtakarítást érhet el,

a tarifán naponta 8 óra működési időben vételezhet, amiből 4-6 óra csúcson kívüli időszakra esik, és a legrövidebb kapcsolási idő sem lehet kevesebb 15 percnél,

a B alap árszabás az A1 vagy A2 árszabás mellé választható,

az elszámolás éves leolvasás alapján történik."


A lényeg, hogy azt a szolgáltató dönti el, mikor küldi neked az áramot. A legváratlanabb pillanatokban is bekapcsolhat és el kezdhet fűteni a bojler, vagy hőtárolós kályha. Teljesen kiszámthatatlan a dolog, amikor nekik tetszik, akkor adják, de ha már bekapcsolták, akkor negyed óránál korábban nem kapcsolják le.

2014. márc. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ma megint nem tudtam lezuhanyozni az 50 !!! literes bojleremből!

Pedig volt éjgélkor áramadás, de nem tudom, meddig,


Nyár elején a klímás, és ősszel a ráfűtős időszakban nekem nem adnak rendesen áramot.


Nem megyek vele semmire, ha kihívnám őket 7500,- Ft-ért, mert bebizonítanák, hogy lejut ide az áram, ezt nem is vitatom, de hogy mennyit adnak, azt nem tudom.

LEHETNE mérni?


Megszínt az a jogszabály is, ai a napi leaadandó időszakot garantálta.


most mi lesz ? megfagyok a hidegvz alat .... ELMÜ :(

2015. szept. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!