Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hány fok van nálatok ilyenkor...

Hány fok van nálatok ilyenkor télen a lakásban? Hány fokra fűtitek?

Figyelt kérdés

A minap hallottam valakit szörnyűlködni azon, hogy az egyik ismerőse milyen zsugorian spórol a fűtés költségein. Meglepődtem, amikor így fejezte be a mondókáját: "még húsz fok se volt!".

Direkt nem azzal kezdtem, hogy nálam hány fok van, de nekem személy szerint a húsz fok agydurrasztó hőséget jelent télen. Nem hogy még fűtésen spórolást.

Ezért ébresztette fel bennem a kíváncsiságot: más emberek hány fokra fűtik fel a lakást ilyenkor télen?

Napszaktól, esetleg kinti hőmérséklettől függ?


Egyes, hideg éghajlatú vidéken élő emberek nálunk sokkal kevésbé fázósak. Persze, ők ott születtek. Ezzel csak arra akartam célozni, hogy valamennyire megszokás kérdése.

Mekkora hideget lehet megszokni mielõtt kitavaszodik?


Kösz szépen!



2014. jan. 25. 22:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%
Ha itthon vagyunk nappal 21.5,éjjel 20.5.Ha nem vagyunk itthon akkor 20.5.Termosztátban van beállítva a hőfok,vezérli magától,ha lemegy a hőmérséklet akkor fűt.Van egy kislányunk(5 éves) amikor csecsemő volt,akkor is ez volt a hőmérséklet.Sokan míg kicsi a gyerek jobban fűtenek.Lehet hülyeség,de én az orromon érzem,ha hideg van a lakásban,elkezd fázni,ez kb.20 foknál van :-)
2014. jan. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
22%
16-18, de néha még így is melegem van.
2014. jan. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%
20 körül, általában, de különösebben nem érdekel :) a 17-ben ugyanúgy elvagyok, mint a 22-ben, legfeljebb felhúzok egy pulóvert magamra. A 17-nél hidegebbet már nem nagyon szeretem, mert elhűlnek a végtagjaim, hosszabb idő után elgémberedik a kezem. A 22-nél melegebbet meg azért nem komálom, mert akkor már pólóban is izzadok, ami számomra rontja a komfortérzetemet.
2014. jan. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
39%

Én jelenleg a munkámból kifolyólag két helyen lakom, hol a szüleimnél, hol a páromnál. A szüleimnél amióta az eszemet tudom nincs több 21 foknál. A termosztát úgy van beállítva, hogy reggel felfűtsön 21 fokra, illetve este, amikor már otthon vagyunk. Egyébként nap közben és éjszaka 18 fok van. Mivel én baromira fázós vagyok, nekem ez kevés, vagy is baromira vastagon fel szoktam öltözni, hogy jól érezzem magam és két takaró alatt alszok.

A párommal panellakásban lakunk, ahol távhő van, sajnos nem szabályozható. Ott állandóan 26 fok van. Változó, hogy hogy érzem magam. Napközben ezt sem érzem soknak. Rövid ujjúban elvagyok, de pl. a hosszúnadrág, zokni kell. Éjszaka aludni viszont egy szál pólóban is nehezemre esik ebben a melegben.

Én nem vagyok mérvadó, mert tényleg brutálisan fázós vagyok, a páromról otthon lerohad a gatya szó szerint, annyira melege van.

2014. jan. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
73%

20 évig laktam egy olyan lakásban, ahol vagy fűtöttél vagy ettél kb... rossz szigetelésű, alulról nem fűtött kecó volt, 2 takaró alatt 3 tréningruhában, zokniban aludtunk h ne fagyjunk szét reggelre.


most egy tökjó távhős lakásban élek, 12e ft a számlám, de 24 fok van konstans. imádom, nekem ez a komfortos, 20 fokban fáznék. így sem egy szál bikiniben vagyok, pulcsi, melegítőalsó, zokni van rajtam.


itt a fűtés a külső hőmérséklettől függ, szabályozni is tudnám, de a számla ugyanannyi lenne, lévén hogy költségmegosztót nem szereltek fel anno, csak a tekerőt. :)


igazából irigylem azokat akik nem olyan fázósak mint én.

2014. jan. 26. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
84%
Nappal 20 fok, éjjel 18. Ezt érezzük normálisnak. Nehezebben fázunk meg, ha kimegyünk a szabadba.
2014. jan. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Nappal 20, éjszaka 19, ám az a 19 fok kissé relatív, mert ha nincs rendkívüli hideg, nem hűl le 19-re éjszaka.
2014. jan. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

A tetőtéri szobákban 17.5-19 fok van, ami nekünk a legkellemesebb. Nekem nem napszakfüggő, viszont időjárás- és hangulatfüggő, hogy mi az igényem. Napsütésben jóval kevesebb is elég, ahogy feldobott hangulatban is. Hosszú ujjú pólóban és hosszú nadrágban vagyok (mellesleg hosszúnadrágban vagyok nyáron is, csak 30 fok fölött esélyes a rövidgatya), de ha tornázom, akkor 17.5 fokban is kell az ujjatlan és a sort, no igen, a mozgás hőt termel.

Lent (konyha, fürdő, előszoba) 17-18 fok van, de főzéskor 19-re is felmegy.

Vezérelt árammal fűtünk, éjjel inkább melegebb van, mint hűvösebb, de ez nekem jó. Alváskor ugyanolyan hőmérsékletre vágyom, mint máskor, fürdésnél és a konyhában lehet kevesebb, az rövid, illetve mászkálok.


Nyáron, amíg nincs kánikula, 21 fok van, az még nekem jó, utána melegem van kissé, de rendben és meg is szokom egy idő után... 25-26 fok fölött viszont mindenképpen haldoklom. Télen 23 fok lehet az elviselhetetlenség határa nálam, de 20 fok is kellemetlen, hacsak nem vagyok épp szuper fázós. Ilyenkor jobb, ha nem megyek fűtött helyekre a saját házamon kívül...


Volt gyakorlatom rosszul szigetelt házban. Itt van pl. a mienk, az átépítés és szigetelés előtt...

16 fokig megvagyok, alatta elkerülhetetlenül fázom. Semmi különös, csak érzem, hogy hideg van és fázom. 13 a következő fontos határ, alatta állandóan problémám van a hőmérséklet alacsony voltával.

Egyszer laktam 8 fokban, de csak röviden és inkább az zavart, hogy nem volt mit ennem, a hideg nem (mire nem képes egy meleg dunyha, egy meleg számítógép s egy forró tea, amiben persze se cukor, se citrom).

Azt tapasztaltam, hogy én nem tudom megszokni a 25 fok fölötti és a 16, illetve 13 alatti hőmérsékleteket, hónapok alatt sem. Elviselem, ha muszáj, de nem jó.

2014. jan. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítés: Úgy tudom, számít a hőérzetben az, hogy melegek vagy hidegek a falak (hihető). Úgyhogy egy jobban szigetelt házban melegebbnek tűnik ugyanaz a hőmérséklet. Az én házam egész jól szigetelt, nem hidegek a falak, s elég jól zárnak az ablakok is.
2014. jan. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

A szobatermosztát 15-re van állítva.

De idén kezdtem hőmérővel játszani, és rá kellett jönnöm, hogy gyakorlatban 17 fok van.


A 18 fok az kb optimális, 17 kicsit fázok, 16 fok az már fájdalmasan hideg nekem (szinte egész nap itthon ülök).

2014. jan. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!