Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan lehet spórolni cirkós...

Hogyan lehet spórolni cirkós fűtésű lakásban a gázon? Hogy kell beállítani?

Figyelt kérdés

2 éve gáz cirkósra felújított(amúgy konvektoros a ház többi lakása), 50 nmes albiba kötlöztem nemrég. Nem egész egy hónap alatt eddig 140 m3 gáz fogyott, úgy, hogy csak este 6 körül jövök haza és éjjel sem fűtök, csak hajnalból. 18 fokra állítva már kellemes meleget csinál. 20-21 fokon áll a hőmérő.

Sajnos nem engedik h átalányt fizessek, így ez a hónap kb 30 ezer Ftba fog kerülni - régen távhős panelban laktam, ott ez gyakori összeg volt.

Viszont felmerült bennem, hogy talán pazarlóan állítottam be a kazánt. Van ugye a kazánon egy víz-fűtés állító. Ott a 6os skálán a 4esre raktam. Van a szobai termosztát ott, 15fokon áll ha elmegyek itthonról, 18-20on ha fűteni akarok. Illetve van minden szobába egy állíthatós radiátor, amit a 7es skálából a 7es re is raktam. Mert ha már felfűti a vizet, engedje is a radiátorba.

Jó így?


2014. febr. 9. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy 50 m2-es lakásra a mostani időjárási viszonyok mellett nagyon sok. Nekünk 120 m2-es szigeteletlen családi házban lett 75 ezer a legutóbbi gázszámla úgy, hogy folyamatosan 23 fokra van állítva a termosztát. Szerintem az lehet a probléma, hogy állandóan hagyod teljesen kihűteni a lakást, amit így sokkal több energia felfűteni. Teljesen ne kapcsold le a fűtést, legfeljebb néhány fokkal állítsd kevesebbre, amikor nem vagy otthon. Folyamatosan szinten tartani sokkal kevesebb energia, mint állandóan hideg lakást felfűteni.
2014. febr. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És hol van az érzékelő, ami méri h hogy hány fok van és mikor kell beindulnia?
2014. febr. 9. 18:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt nevezik termosztátnak. Méri a helyiség hőmérsékletét, és egyben vezérli a kazánt.
2014. febr. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
oke megprobalom igy hatha jobb lesz a helyzet! koszonom!
2014. febr. 9. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!