Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi történik a tulajdonomban...

Mi történik a tulajdonomban lévö ház utolsó közüzemi számláival, miután anyukám, a ház haszonélvezője meghal?

Figyelt kérdés
A ház a testvérem és az én nevemen van. Kinek kell kifizetnie az anyukánk fenmaradó számláit?
2014. febr. 17. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
A tulajdonosoknak .Az adósság is örökletes dolog .
2014. febr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ez nem örökölt ház, megvettük, mi a tulajdonosok vagyunk. Így is nekünk kell átvállani az adósságait? Ugyan a bankban lévõ kevéske pénzét megörököljük majd, abból nem levonható a hagyatéki tárgyalás után?
2014. febr. 17. 21:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ti vagytok a tulajdonosok, persze hogy nektek. Mégis mit gondoltál kinek? :D


Egyébként hagyhatod felhalmozni sok sok hónapon át, és az örökölt pénzből kifizetheted..

2014. febr. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm. Jobb megoldásra számítottam :( (külföldön, ahol élek, erre sokkal civilizáltabb megoldás van). Hát ez van, akkor fizetünk a jó magyar közszolgáltatóknak. Köszi a válaszokat.
2014. febr. 17. 21:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocs ,de itt a magyar törvények a mérv adóak .

A bankban maradt pénz nem gond felvenni ? A mama erre rakta össze,hogy ne maradjon adósság utána .

2014. febr. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jah, nem mintha nagy gond lenne nekem, most is én fizetem a számláit, itt a nagyobb cécó a kedves testvéremmel van, aki a másik tulajdonos, és többet van a házban, de fizetni nem akar. Majd, ha anyukánk meghal, elvárja, hogy utána is én fizessek (akkor már ugye az õ fogyasztását). Na mindegy, ez már sajna a mi problémánk....
2014. febr. 17. 22:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem ismerek olyan országot ahol ingyen lehet éldegélni :) Erre találták ki az előre fizetős gázt , villanyt ,, ez is van Angliában :DD
2014. febr. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sajnos, nektek...
2014. febr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!