Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyiből lehet egy 110 m2-es...

Mennyiből lehet egy 110 m2-es családi házat gázzal kifűteni?

Figyelt kérdés
Házfelújítás alatt állunk, van egy 110-es régi építésű családi házunk. 40-es téglalfalak vannak, külső szigetelés egyelőre nincsen, a plafonra gipszkartonborítást tettünk, tervezzük a födém padlás felőli szigetelését is, ésa közlekedő folyosó van belülről a parapet magasságig szigetelve. A gáz be van vezetve, de félek, hogy nagyon sokba kerülne ha ezzel oldanánk meg a fűtést. Érdemes lehet a vegyes tüzelésű kazánra beruházni? Melyik fűtési megoldás lenne az olcsóbb hosszútávon?A közlekedő, konyha, wc fürdő padlófűtéses, a szobákban össz. 3 nagy méretű régi típusú radiátor van. Ha van valakinek tapasztalata abban, hogy fával-szénnel vagy gázzal mennyiből lehet a fűtést megoldani, megköszönném ha megosztaná velem. Van egy kisgyerek a családban, ezért kb 23-24 fok lenne ideális.

2014. febr. 21. 12:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Éves szinten kb 300-350 000.- körül lenne a gáz.
2014. febr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jó saccot mondott az első válaszoló. De az általad leírtakon kívül nagyban függ még a fűtés-költség a nyílászárók állapotától. Rettentő sok hő megy el még a födémen keresztül. Nálam vegyestüzelésű kazán és gázkazán is van. Ha sikerül jó áron keményfát venni (én az akácot szeretem) és egy évet szárad, akkor fával fűteni fele annyiba kerül, mint gázzal. Viszont macerás. Be kell hordani, időben be kell gyújtani, salakolni kell, takarítani a szálló hamu után... A gáz sokkal kényelmesebb, termosztát szabályozza, mindig egyenletes hőfok van.

Nálunk is van kisgyerek, 21-22 foknál nálunk sosem volt melegebb. Póló és bemcsi van rajta télen. Éjszakára pedig a pizsamára hálózsákot adok rá.

2014. febr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Kb. ennyire számítottam én is a gáznál. Viszont ha fával tényleg fele annyi, akkor érdemes vegyestüzelésű kazánra beruházni, mert gyak. 1 év alatt behozza az árát. Macera van vele, de azért nem olyan vészes. Kedves 2. válaszoló, a nyílászárókat természetesen kicseréltük újakra, ezt elfelejtettem leírni. :-)
2014. febr. 26. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!