Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyibe kerülnek egy normál...

Mennyibe kerülnek egy normál méretű kertes házban a víz, gáz, villany, stb. havonta?

Figyelt kérdés

Külön-külön körülbelül mennyi a:

-vízszámla

-gázszámla

-villanyszámla

-étel

(Ha még valamit kihagytam, írjátok azt is légyszi, köszönöm!)

(Nemsokára saját házat veszünk, és még megközelítőleg sem tudom, hogy mennyi lehet.)


2014. febr. 23. 21:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

60 nm-es ház.

villany: 10-12 ezer,

víz: 3-4 ezer,

gáz : 1-2 ezer

(kandalló fűtés van.)

2014. febr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

van még szemétszállítási díj, ez negyedévente kb 6000.-

meg a kommunális adó, ez helyi önkormányzattól függ, mennyi.

Az étel nyilván ugyanannyi, mint máshol.

2014. febr. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

-vízszámla: Család nagyságától, habitusotoktól, csatornától, öntözéstől, medencétől, stb. függ.


-gázszámla: Család nagyságától, habitusotoktól, ház méretétől, fűtés módjától, szigeteléstől, stb. függ.


-villanyszámla: Család nagyságától, habitusotoktól, fogyasztók számától, jellegétől függ.


-étel: Család nagyságától, habitusotoktól, stb. függ.

2014. febr. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ketten élünk egy 86 négyzetméteres, tipikus sátortetős házban. Nálunk az alábbi költségek vannak:


Víz- és csatornadíj: 5-6 ezer forint

Gázszámla: átlag havi 13 ezer forint (kombi turbós kazánunk van + gáztűzhely, télen 22°C van a lakásban, hőszigetelt ablakok és 10cm-es hőszigetelés)

Villanyszámla: 5-6 ezer forint (LED izzók, A kategóriás háztartási gépek, nincs számítógép csak laptopok)

Étel: szerintem pont ugyanannyi, amennyit máshol élne az ember. Igaz nekünk van konyhakertünk, gyümölcsösünk, ahol megterem ez-az, így például krumplit, sárgarépát, hagymát, borsót, babot sosem veszünk. Tavasztól őszig pedig tele a kert gyümölccsel is, így arra sem kell költeni.

Szemétszállítás: havonta 1500 forint

Internet- és kábeltévé: 10 ezer forint

2014. febr. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ahogy a harmadik válaszoló leírta, ez rengeteg dologtól függ.


A mi házunk kb. 80 nm-es, de a tetőtérben kicsi a belmagasság (a nagyon alacsony részeket nem számoltam azért bele). Kifejezetten jól szigetelt, bár a padló még egyáltalán nem és a terasz miatt nem teljesen hőhídmentes.

Csak villanyt fizetünk, átlagosan 14-15 ezer havonta, illetve 4 ezer ft internet. Ketten vagyunk.

De ez nem egy tipikus rezsi, hiába a villanyfűtés s a nagyon sok főzés-sütés-gépezés (bár a főzés-sütés egy része az átalány kiszámításakor még gázzal ment), igaz, legalább zuhanyzunk és vigyázunk, hogy ne pazaroljuk az áramot s az eszközeink is takarékosak legyenek, ha lehet. Plusz nem vagyunk fázósak sem, 18-19 fok nekünk bőven elég.


Az étel kb. fejenként 30 ezer, de van, akinél ez jóval több vagy határozottan kevesebb.

2014. febr. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Szóval akkor az étel nagyon változó, de a többi viszonylag egyforma. Akkor összesen 50-60ezer forint maximum.

Tehát a fizetés többi része teljesen szabadon felhasználható? Vagy van még esetleg valami, ami kimaradt?

2014. febr. 24. 21:23
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha van autótok(vagy lesz), akkor annak is van egy költsége negyed évente, fél évente és havonta a benzin, meg az egyéb dolgok.

Van akinek külön jön a csatorna és a víz számla.

Lehet még telefon, internet és tv előfizetés költségnek.

Hitel/lakbér stb

Kommunális adó

Szemétszállítás

Ha fa fűtésű, akkor nyílván tüzifát kell venni

Lakásbiztosítás

Ennyi jutott most eszembe. Egyébként nálunk így néz ki (4 tagú család 60nm)

villany 6e

gáz most 15-20e (nagyon hideg hónapokban 30e)

víz+csatorna 4e

étel 70-100e

2014. febr. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja és kertes házban (ha lesznek ilyen igényeid) jó ha van pár szerszámod, géped, eszközöd. Pl. létra, fűnyíró, gereblye, ásó, kapa, hólapát stb stb
2014. febr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mind, amit kérdeztél, teljesen egyedfüggő.

Mi ketten lakunk 90 nm-es kertes házban.

Nálunk a gáz havi 13, villany 12, víz 2havonta kb. 8 ezer, szemét havi 2500.

Én soknak tartom a villanyszámlánkat, de régi, energiazabáló gépeink vannak. Ismerős közel hasonló házparaméterekkel és szokásokkal havi szinten kb. 7ezres villanyszámlát produkál, mert olyan gépei vannak. Átalányt fizetünk, de nyáron a medence keringetőszivattyúja szinte non-stop megy, füvet nyírni kell tavasztól ősz végéig. És rengeteget barkácsolunk, azok a gépek is fogyasztanak.

A vízből 2 havonta elmegy 8-10 m3. De kádunk van, ha zuhanyzónk lenne, akkor lényegesen kevesebb lenne. Ráadásul imádunk sokáig a forró vízben ázni.

Gáz: mint írtam, 90 nm, cirkó adja a fűtést és a melegvizet, gázzal főzünk. Éjjel 17-18 fok van. Nap közben 19-21 fok. Szigetelt ház.


A legtöbbet megfogni az ésszerű vásárlásokkal lehet. Én pl. vagyok annyira smucig, hogy sétálok 600 méterrel többet, de nem 360ért veszem a kenyeret, hanem 240ért, közvetlenül a pékségből. Hatalmas akcióvadász vagyok. És pl. ami a vegyszereket illeti igyekszem minél kevesebbet használni. Pl. a mosópor használatija azt írja, hogy 100 gramm kell belőle, én csak 75g-t rakok.

Főzni is okosan kell. Pl. pörköltet mindig nagyobb mennyiségben, a maradékot lefagyasztani.

2014. febr. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Értem :) Nagyon köszönöm minden válaszolónak!
2014. febr. 28. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!