Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Törvényes úgy kikapcsolni az...

Törvényes úgy kikapcsolni az áramot egy családnál, hogy nem küldtek semmiféle előzetes figyelmeztetést?

Figyelt kérdés
Volt egy kis elmaradásunk, amit február közepén be is fizettünk, erre március elején megjelentek az ELMŰ emberei, hogy nekik ki kell kapcsolniuk az áramot. Hiába mutattuk meg a csekkeket, a pasi állította, hogy ő nem tud semmit, csak azt, hogy a pénz még nem érkezett meg hozzájuk és neki az a dolga, hogy kikapcsolja. Így is lett... Mindenféle előzetes figyelmeztetés nélkül. Még aznap bementünk az ELMŰ-höz bemutatni a csekkeket, és ott közölték, hogy hát jó, de náluk ez még nincs elkönyvelve... (mit csináltak 3 hétig?) Még a 18 ezer forintos visszakapcsolási díjat is ki kellett fizetnünk, pedig se tartozásunk nem volt, se figyelmeztetést nem kaptunk... Ráadásul másnap reggelig kellett várnunk a visszakapcsolásra. Érdemes a fogyasztóvédelemhez fordulni?

#ELMŰ #visszakapcsolási díj #törvényesség #áram kikapcsolás #előzetes figyelmeztetés
2014. márc. 6. 13:38
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Értem, akkor ha 1 levelet küldtek, akkor kikapcsolhatják utána az áramot, elfogadom. De be volt fizetve és az ő hibájuk volt az, hogy nem volt még elkönyvelve, szóval azon túl, hogy nem igazságos, nem hiszem, hogy szabályos volt egyrészt kikapcsolni, másrészt kifizettetni a visszakapcsolást. Bár már semmiben sem vagyok biztos...
2014. márc. 9. 16:23
 12/15 Józsi21 ***** válasza:
46%

Bár nem ismerem az ELMÜ üzletszabályzatát,de nehezen hiszem,hogy egy levél elég a kikapcsoláshoz.Ráadásul,ha bizonyítható az elmaradás három hetes feladása,és ennek ellenére kifizettetik a visszakapcsolást,ÉN biztos hogy

1.fogyasztóvédelemhez fordulnék

2.teljes kártérítést kérnék

2014. márc. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem, nem törvényes.

Bűncselekmény.

Írtam privátot.

2014. szept. 27. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
8%
1: Szerintem ez is el van rendezve. Nekem megmutatták annak a levélnek a fotóját, ami postai bélyegzővel érkezett vissza (állítólag a postától!) hozzájuk, miután és nem kerestem. Csak ez egy _kicsit_ gyanús, hogy csak velem idén 2x játszották el ezt és mindkétszer véletlenül nem hozta ki az egyébként nagyon lelkiismeretes postásunk sem a levelet sem a tértivevényes levélről szóló postai értesítést, és azt is _kicsit_ gyanús, hogy én magam személyesen találkoztam már 5 vadidegen ilyen emberrel, aki ugyanerről számolt be, és az is _kicsit_ gyanús, hogy a visszakapcsoló-embernek is az ügyfelei 90%-a ezt mondta el!
2014. szept. 27. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
38%

7: Az üzletszabályzatban benne van, hogy csak lejárt esedékességű tartozás miatt kapcsolhatnak ki (ld. a határidőt a csekken!), és onnantól 60 napnak kell eltelnie, védett fogyasztó esetén 90-nek.


Nálad ez nem valósult meg, tehát törvénytelen már emiatt is a kikapcsolás.

Nálam is az, ugyanis nekem 2 csekket küldtek ki egy adott időszakra, amiből értelemszerűen csak az egyiket fizettem be, de ők úgy gondolják - illetve a számítógépes rendszer úgy mutatja nekik, és ők nem tudnak belenyúlni!!! - hogy az a csekk nincs rendezve.

Nekem letelt a 60 nap, de valójában nincsen tartozásom arra az időszakra, amire hivatkozva ők eljártak.


11: Kell hogy közöljék a kikapcsolás dátumát, mert csak úgy kapcsolhatják ki, hogy otthon légy, és biztosítsd, hogy károd nem keletkezik a kikapcsolásból. Visszakapcsoláshoz is aláiratták a papírt, hogy otthon kell légy, hogy károd ne keletkezhessen a visszakapcsolásból. Ennek a felelősségét ugyanis a cég nem akarja viselni. Na most ha nincs tudomásod a kikapcsolás időpontjáról, a felelősség az övék.

2014. szept. 27. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!