Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi pluszt jelent a villany...

JanaB kérdése:

Mennyi pluszt jelent a villanyszámlában egy elektromos hősugárzó, mondjuk egy hidegebb téli hónapban?

Figyelt kérdés
A szoba amit fűtenék vele kb 12 nm, napközben dolgozok, tehát leginkább az esti órákban menne. A nyílászárók jó minőségűek, nem rég lettek cserélve,+ régi típusú polgári lakás viszonylag nagy belmagasság. És nem vagyok túlságosan melegkedvelő 18-20 fokban tökéletesen el vagyok. 1,5 Kw-os cucc elég lenne ahhoz hogy komfortosan érezzem magam?

2014. márc. 16. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:

egy 1,5 kw-os hősugárzó ,óránként kb 70 forintba kerül,

-na most ha egy nap 3 órát megy akkor napi 210 ft

-ez 30 napon keresztül, már 6300 ft

2014. márc. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amennyit járatod. Ha mondjuk megy egy 3-4 órát naponta, 20 napot (átlagos munkanapok száma), az olyan 100-110 kw/hó, ez olyan 2.500-5.000 ft pluszt jelentene havonta, attól függően hol laksz és melyik szolgáltatónál vagy.


De ha előkapod a "rezsicsökkentett" kis számlácskádat, megtekintheted rajta az áram kw-os árát, és kiszámolhatod rá rád aktuálisan.


Meg persze ha 30 napot megy és nem 20-at, akkor 1/3-al rá kell dobni az árra, tehát kb. 3.500-6.500 közé esne a plusz.


Egyébként 1.5 kw szerintem sokat nem használ.

2014. márc. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ilyen szorzásokat én is végeztem, csak azt hittem hogy valami nem volt oké a képletemben, mert utánaolvasgattam még és mindenütt horribilis összegeket írkálnak havi szinten, ami valószínűleg abból jöhet hogy nonstop fűtéssel kalkulálnak. Csak gondoltam valakinek már van tapasztalata, esetleg hasonló csónakban evezett, és ténylegesen látta mit jelent a havi fogyasztásban ez a dolog.
2014. márc. 16. 15:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát minden nap leolvasod a villanyórát és a különbséget megszorzod 38.40 ft-al és megkapod a napi fogyasztást !! :D Nekem a bérlőim egy hónapig használtak egy villanyos olajradiátort és nem érették miért több a számla 20 ezerrel :D
2014. márc. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérdező: azért, mert általában nem napi 3-4 óra használatot saccolnak egy ilyen készüléknek, hanem 12-tvagy többet általában. Továbbá sokszor nem is ilyen minimális teljesítményű készülékekről beszélnek.
2014. márc. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pontosítok, még nem költöztünk be az adott lakásba, és nincs rá lehetőségem hogy mérjem a fogyasztást. A kérdést updatelve pedig, volt-e már olyan illető aki megoldotta ilyen módon a fűtést, és viszonylag olcsón (havi max 10esből kijött).
2014. márc. 16. 18:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a lakást "szobát körbefűti a közösség nem is kell fűtened , ha szereted az esti meleget az elektromos ágy melegítő csodákra képes . Hát egy "1 Kw-os" hőfokszabályzós légfúvót tudnál reggel 2 órán át , este 5 óra üzemelni, plusz két ágymelegítő matrac 7 órán keresztül alvás közben . Nekem külföldön kijött ,, de ott használtunk belső melegítőt is :D
2014. márc. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A nagy belmagasság nem előnyös, a hőszigetelő képessége nem tudom, milyen egy ilyen lakásnak, körbefűtés van-e, ésatöbbi. A nyílászáróról sem tudom, hogy mennyire jó, de ez a többihez képest mellékes most.

Ja s az is számít, hogy az 1,5 kW-os hősugárzó tartósan mennyire képes. Nekünk van 2 kW-os, aminek elélg béna termosztátja van, 700 wattos hosszabb távon.


Ha melegben akarsz lenni, akkor nem elég, ha csak este megy pár órát a hősugárzó. Egy nagyon pici vagy nagyon jól szigetelt szobánál még igen, de amúgy nem. Megfelelő komfort esetén a falak sem hidegek, ami hő azokból távozik, azt pótolni kell. Ami nem kevés, főleg nagy belmagasság esetében.


Én csak a saját házunkat tudom felhozni. Télen napi minimum 12 órában mennek hősugárzók, úgy havi 20 ezer forint már elég ehhez, de jó a hőszigetelés és vezérelt áramot használunk. A ház eredeti állapotában (70nm, kis belmagasság, szigeteletlen téglafal, normál hőszigetelt ablakok) minimum 5-6-szor ennyi fűtés kellett volna (négyszer ennyit fűtöttünk és kifejezetten hideg volt, 16 fok fölé ritkán ment).

Ennek tükrében nem hiszem, hogy olcsón megúsznád a dolgot. Napi 2-4 kWh az én szobámban elég enyhe téli napokon, a szobám vagy 13 nm, 220 centis belmagassággal, a szintén (sokkal jobban) fűtött alsó szintről felfelé száll a meleg, s majdnem passzív ház szintű a szigetelés. 18-19 fok.

2014. márc. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!