Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan tudom bediktálni a...

Hogyan tudom bediktálni a villany és gáz óra mérőállását?

Figyelt kérdés
Buta vagyok ehhez sajnos, viszont hasznos mert egyedül keveset fogyasztok, és csak annyit szeretnék fizetni amennyit elfogyasztok nem általányt... Hogyan tudom meg a fogyasztási hely azonosítóm, meg a fizetőszám azonosítóm?

2014. márc. 21. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Rajta van a számlán minden. Még a telefonszám ahol le kell adni az óraállást, sőt a dátum is amikor diktálhatsz.
2014. márc. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De előtte tisztázd a szolgáltatóddal, nem általányt szeretnél fizetni, hanem havonta diktálod az óraállásokat.
2014. márc. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de most költöztem a házba, és nincs egy darab számlám sem...
2014. márc. 21. 17:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Vetted a házat, vagy bérled?

Ha vetted, írasd a nevedre az órákat, ha bérled, beszélj a tulajjal, ha az ő nevén vannak a mérők, ő tud intézkedni.

2014. márc. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bérlem de h*lye hozzá... Nem csinált még ilyet! :D meg én sem...
2014. márc. 21. 18:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Hívja fel a szolgáltatókat, mondja el, mit akar, ehhez nem kell PhD!
2014. márc. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fogd kézen a tulajt (vagy akinek a nevén van az óra) meg a bérleti szerződést és menjetek el a szolgáltatókhoz.

Máshogy nem lehet.

2014. márc. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A tulaj nevén vannak a számlák, vele kell egyeztetned, eddig milyen rendszerben fizetett. Átalány, éves fizetés, havi diktálás stb. Ha nem egyezik az igényeddel, kérd meg menjen be a szolgáltatóhoz és irassa át olyanra amilyet te szeretnél. Ha nem akarja neked kell alkalmazkodnod hozzá Azt hiszem a számlákat nem lehet átiratni a te nevedre ha nem te vagy a tulaj, vagy neki diktálsz ha ebben a fizetési formában maratok, és az érkező számlát ő továbbítja neked, és vagy te fizeted vagy neki fizeted, vagy rád bizza és a szolgáltatónak diktálsz, de akkor meg kell adnia a diktáláshoz szükséges adatokat. Pl a fizető azonosítót. Ez a számlán van. Ha ez megvan diktálhatsz telefonon, ehhez sok türelem kell, gép néni beszél fél órát rohadt idegesítő, vagy a neten is lehet regisztráció után. Az átalány egyszerűbb, mert a diktálási időszakok rövidek. CSak a hátránya ha bérlő vagy és kiköltözöl kérdés korrekt lesz e a tulaj és ha többet fizettél vissza adja e. Nekem 3 felé kell és alig bírom követni.
2015. nov. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!