Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Érdemes lehet esővízet használ...

Érdemes lehet esővízet használni (persze nem félmilliós rendszerrel) kisháztartásban?

Figyelt kérdés

1-1 nagyobb eső során olyan fél köbméter víz összegyűlik egy kis hordóban most nekünk, és ez csak a ház 1 negyede! Mert még van 3 ereszcsatorna, csak nem kötöttem össze őket.


Ez szerintem havi 4-5-6 köbméter lehet, hatalmas tetőnk van.


Gondoltam rá, hogy kiépítek egy ciszternát és egy szűrőrendszert és felhasználom ezt a vízet. Így lehetne rengeteget fürdeni körömrágás nélkül, hogy hánytízezer lesz majd a vízszámla.


Ezek működőképes rendszerek! Csak jó drága egy profi rendszer, viszont meg lehet oldani házibarkáccsal is.


Az esővíz kristálytiszta nálunk, maximum a tetőről moshat be szennyeződéseket.


2014. máj. 3. 07:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez leginkább ott éri meg, ahol nincs kútfúrási lehetőség, mert drága a tartály, ahogy írtad, ez rengeteg víz. Egyébként úgy szokák, hogy a házon belül (hogy ne fagyjon szét) lefúrnak, és azt használják nem ivóvíznek.
2014. máj. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mindenképpen érdemes.nekünk egy 4-5m3-es ciszterna van a föld alá építve.de nálunk csak öntözésre megy. mosáshoz, wc öblítéshez mindenképpen jó. ha mást is akarsz, akkor nem csak szűrni de fertőtleníteni is kell. mechanikus szűrők vannak, poshadás ellen hipó, vagy csirátlanítós UV lámpa
2014. máj. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Érdemes, a tetőről egy hordóba, csak arra ügyelj, hogy a verbeknek, galamboknak ne legyen fent semmilyen antenna, drót, semmi amire ráülhetnek. A szúnyogok viszont be fogják köpni a hordót hiába teszel rá szűrőt. Mosásra, öntözésre tökéletes lesz.
2014. máj. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!