Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kéményseprő szerint nem jó a...

Kéményseprő szerint nem jó a cirkónk, pedig tavaly lett felújítva. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kijött a kéményseprő, idős anyám engedte be, én nem voltam ott, nem ott lakok, kéményseprő elmondása szerint a hőcserélőt kellene tisztíttatni. Tavaly lett a cirkóra kb 80 ezer Forint ráköltve. Többek között a hőcserélő is ki lett újra cserélve. Megadta két "haverjának" a telefonszámát, hogy ők megcsinálják.

Egy elég drága Vaillant kombi cirkó, régebben hívtam a környéken szerelőket hogy nézzék meg, de egyik sem mert hozzányúlni.

Ehhez képest most két "szerelő" is van a szomszéd faluban.

Tavaly a Vaillant szervize csinálta meg.

Állítólag bejött most a kéményseprő valamilyen műszerrel, és azt mondta, életveszélyes...

A kémény hibátlan, a cirkó tökéletesen üzemel, ez már olyan cirkó, ha valami kínja van, kikapcsol, és kiírja a hibát.

Anyámnak azt mondtam most, ne engedjen be oda senkit.



2014. máj. 22. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne húzat,az a kémény hibája lenne.A cirkókhoz nem a kéményseprők értenek ,és nem is ezt kell ellenőrizni .Ne engedjen be senkit ,ilyen célzattal,hogy javítani jönnek .
2014. máj. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szia! A kéményseprőnek az a dolga, hogy ellenőrizze, hogy a kémény megfelelő-e. A kazánhoz elvileg semmi köze, ha csak másodállásban nem kazánszerelő és így keres magának plusz munkát.
2014. máj. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Amúgy a szervíztől nem kaptál garanciát a javításra, mert ha igen akkor azért bizros ami biztos leellenőriztethetnéd velük.
2014. máj. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kata kata ***** válasza:
Ne foglalkozz a kéményseprővel! Semmi köze nincs a cirkódhoz.Csak a Mamádnak a pénztárcáját szeretné könnyebbé tenni.Amúgy meg,hogy látna bele egy hőcserélőbe? Röntgen szemei lennének?
2014. máj. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kata kata ***** válasza:
Lemaradt. Az égésterméket ami esetleg rárakódott. Azt azért ajánlatos szezon után letisztítani.Én légkompresszorral szétszedés nélkül szoktam.Hatékonyan eltávolítja.
2014. máj. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek.

Igen, azért mondjuk jobb lenne, ha tényleg semmi káros anyag nem jönni ki belőle a lakórészbe.

De ha már egy kicsit befúj a szél a kéménybe, akkor leold a cirkó, egyből kikapcsol. Nagyon érzékeny.

Ezért nem értem, hogy azt mondta, hogy életveszélyes.

2014. máj. 23. 14:46
 7/7 anonim ***** válasza:
én szét is ütném a fejét az ilyen is lehúzósnak
2016. jan. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!