Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Csökkenti az ingatlan értékét...

Csökkenti az ingatlan értékét az előtöltős villanyóra?

Figyelt kérdés
Kevesebbet ér a ház, ha feltöltőkódos villanyóra van bekötve?

2014. máj. 28. 04:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Valamennyivel biztos. Bár lehet,hogy szerencséd lesz és ilyen kell neki. Ha le is húzza az árát,max néhány tízezer ft.De nem ezen fog múlni az üzletvitel.
2014. máj. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Idős szüleimmel élek.

Elromlott a villanyóra.

Megbeszéltük a dolgot és előre töltőset szereltettünk fel.

Külön élő testvérem őrjöng, mindennek elhord. Feltüzelte anyámat is, követelik, hogy szerezzünk normális órát.

2014. máj. 28. 08:43
 3/12 anonim ***** válasza:
Most már minek. Ez már fent van.
2014. máj. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Csak azt nem értem miért szereltettetek fel előre töltőset, ha nem volt adósság és tudtátok fizetni rendesen a villanyszámlát.

Valamit biztosan nem értek, vagy túl maradi vagyok.

Nekem is egy link, számlákat nem fizető tulajdonos benyomását keltené az az ingatlan, ahol előre töltős villanyóra van, tehát a szükségesnél is nagyobb alapossággal nézném, nézetném át az ingatlant a pincétől a padlásig, és bármi kétely bármivel kapcsolatban felmerülne, egyből továbbállnék.

Magyarán szerintem nem kimondottan az ingatlan értékét csökkentené egy ilyen villanyóra, hanem a vevőket elriasztó hatása van, úgy gondolják majd, hogy ezzel a családdal valami nincs rendben, itt nem szabad üzletet kötni.

2014. máj. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem akarom eladni a házat. Nekem jobb, hogy nincs éves elszámolás meg számlaelmaradás.

Testvérem viszont dührohamot kapott. Ő nem itt él már a szülői házban, mégis mindenbe beleszól.

2014. máj. 28. 11:17
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem akarod eladni a házat? Akkor miért érdekelt, hogy csökkenti-e az ingatlan értékét?

Mellesleg azokat a gondokat amit írtál, simán megoldotta volna, ha az általány-díjat megemeled arra a szintre, amellyel most előre töltesz.

[Nyugati kultúrákban természetes ez az előrefizetéses mód. Nálunk még idegenkedünk ettől, és a csóróságnak a jele, ha valahol ilyet látunk. Sosem arra gondolunk, hogy önként vállalta, hanem arra, hogy ez a szolgáltató kényszerintézkedése a nem fizető tulajjal szemben. Megértem, hogy a testvéred őrjöngött miatta...]

2014. máj. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Testvérem azt mondja, megloptam ezzel.

Ő egy fillért nem fordított a házra, míg itthon élt sem.

Én mindenbe beleszálltam, amit természetesnek érzek, hisz itt élek.

Testvérem semmibe semmit, csak mondogatja a szülőknek, szóljanak, hogy festessek, vakoltassak, vezessek be ezt-azt, csupa értéknövelő dolgot, persze, ÉN álljam, ő nem fizet bele, csak utasít.

Egy éve nincs munkám, betegség miatt, lett kb 50eFt villanyszámlatartozás, amit nem tudtam egyenesbe hozni, testvérem azt mondta, oldjam meg, ezért kértem óracserét.

Semmiben nem segít, ami nem érdekelne, ha nem kötne bele mindenbe, meg nem követelne. Szüleink jól vannak, önellátóak, ki is tudnak járni, mégis noszogatja őket, h mennyivel jobb lenne nekik nyugdíjasotthonban.

2014. máj. 29. 16:28
 8/12 anonim ***** válasza:
gondolom ő az aki örökölne azért akarja hogy a ház minél jobb állapotban legyen meg kipaterolni a szülőket mert ahogy mennének gondolom rávenné őket hogy adják neki a házat neked annyit mondana papucs-mamusz szia , és lenne egy felújított háza amibe neki 0 befektetése van
2014. aug. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Pontosan erről van szó.
2014. aug. 13. 14:03
 10/12 anonim válasza:
Mi is magunk kértük az előre fizetős órát. Pontosan azért,hogy lássuk mi mennyit ér. Így nem marad égve egy lámpa sem véletlenül ( bár az izzókat is kicseréltük a legtakarékosabbra ) Eddig a havi számlánk 20.000 Ft-t közelítette most 9.0000 Ft környékén van a fogyasztásunk...Azért nem mindegy... Kicsit jobban odafigyelünk és már lesz egy plusz hosszúhétvégi wellness a spórolásból 😊
2017. nov. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!