Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A szemétdíjat köteles vagyok...

A szemétdíjat köteles vagyok fizetni, ha a szolgáltató nem teljesíti a kötelességét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 éve bejelentettem, hogy ellopták a kukánkat, a polgármester mondta, intézkedik...azóta semmi. Vettem egy kukát (persze formailag eltér, de ez a faluban többeknél így van), és 2 hete az fogad, hogy a szemét ki van öntve a kapu elé, múlt héten sem a kukából nem ürítették ki a szemetet, sem a mellette levő zsákot nem vitték el. Mindenféle figyelmeztetés nélkül.

Viszont ma megkaptam a csekket. Be kell fizetnem szerintetek?


2014. jún. 17. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

jobban jársz ha befizeted,

-és vegyél végre egy szabványos kukát is,mert neked se fog senki venni helyetted,

-ne rakjál ki a kuka mellé soha semmit,csak lomtalanításkor,

-és ha állandóak a kukásemberek akkor évente egyszer vigyél ki nekik egy-egy olcsóbb dobozos sört,díjazni fogják,és semmi bajod nem lesz többé velük,sőt időnként apróbb szivességekre is megkérheted őket,mert megfogják csinálni,

2014. jún. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Miért a polgármesternek szóltál? (Vele vagy jóban?) A szemétszállító cégnél kell bejelenteni. Nyilván, ha nem szabványos a kuka, és nem lehet felakasztani a kukásautó emelőszerkezetére, akkor esetleg a szemetesek nem fogják kézzel a kukásautóba borítgatni a te szemetedet külön.

A mellette lévő zsákot csak akkor köteles elvinni, ha a szolgáltató jelzett zsákja, amit tőlük vásároltál és ki van fizetve utána az elszállítás és a szemétlerakó díja is.

És mégis miféle figyelmeztetést vártál, és mirők? Külön kérvényt írjon neked az a két ember, aki amúgy is futva közlekedik a kukásautó mellett és üriti a kukákat és visszarakja a kapubejáróba? Azok örülnek, ha utólérik a sofőrt, nemhogy értesítéseket írsogáljanak neked...

2014. jún. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. Nem a polgármestert kell hívni, hanem a hulladékkezelő céget.

2. Tessék szabványos kukát venni, ne olyat, ami eltér.

3. Fizesd be a csekket.

2014. jún. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért a polgármesternek,mert a kukásokkal még az előző lakó állt szerződésben, és amíg ő ki nem fizette a tartozást, addig én nem köthettem újat és kukát sem kérhettem , mármint megvételre. És a tartozást ő hajthatja be. Ezt a polgármester elismerte. Ez egy új cég most, 2 hónapja hordják ők el a szemetet. 1 hónapig elvitték, semmi gond nem volt, sőt, a zsákot is. Ezért várnám el, hogy értesítsenek, ha nem megfelelő a kuka vagy a zsák. Hisz ő szolgáltató, én fizetek neki, alap lenne, hogy ha legalább emailt írok nekik, leírják,mi a gond. Biztosan vettem volna egy másik kukát már, sőt, zsákokat is, fizetve az elszállítást, de a kisujjamból nem tudom meg,mi a gond, ha arra nem méltatnak, hogy válaszoljanak.
2014. jún. 17. 13:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hol laksz, nálunk a kukát ingyen adták, csak egy telefonba került. (ez biztosan szabványos, és illik a géphez, ők hozták)
2014. júl. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
10%
Nekünk érdekes módon elviszik a kukamellé rakott zsákot is pedig nem a szolgáltatótól vettük.
2014. aug. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!