Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szeretnénk két évre megvenni...

Zsiroka kérdése:

Szeretnénk két évre megvenni a tűzifát és érdekelne, hogy valakinek van-e tapasztalata hogy mi ennek a menete, illetve mennyire megbízhatóak a neten fellelhető beszállítók?

Figyelt kérdés
Találomra nem szeretnék választani jobb lenne, ha tudna valaki ajánlani telefonszámmal vállalkozót. Nem kis pénzről van szó, ezért nem szeretnék hibázni. Mire kell figyelni ha így vásárol az ember? Köszönöm előre is!

2014. jún. 18. 16:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Csak a lényeget hagytam ki:) Kamionos tételről lenne szó!
2014. jún. 18. 16:34
 2/12 anonim ***** válasza:
Jó lenne a település! Pm ben és talán tudok segíteni!
2014. jún. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Van egy fát hirdető cég a neten ha egyáltalán cégnek lehet őket nevezni olcsó tölgyfát árulnak. Olyan 10000 forintért köbméterét. De nyírfát visznek helyette ami nagyon hasonlít a tölgyre. Csak telefonszámot adnak meg ami csak addig hívható amíg a fát ki vitték.
2014. jún. 19. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Még annyi én a helyedben erdészettől vennék ha meg tudnék venni egy kamionnal. Neten láttam itthoni erdészeteket jó áron hírdetni és sok féle fából lehet válogatni.
2014. jún. 19. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az erdészettel az a baj, hogy 50 km-re levő erdészetet hívtam fel, és ők azt mondták túl messze vagyunk már nem hozzák ki... Nem értettem, hogy nekik nem mindegy, ha a fuvardíjat úgyis kifizetjük?
2014. jún. 19. 15:54
 6/12 anonim ***** válasza:

Az elektronikus útdíj sajnos nagyon megdobja a fa árát , ezért nem érdemes messziről hozatni.

Nálunk erdészettől 10 m2 kiszállítási díja darus kocsival városon belülre 15 e körül van , képzeld , ha még 100 km - ert autóznak ....


Egyébként tényleg erdészettől érdemes venni , de erdei

m2 - ben , nem konyhakészen , mert a feldolgozással nagyot ugrik az ára.

Az erdészek egész más mennyiséget hoznak , mint a többi hirdető.

A netes hirdetések hirdetői nyom nélkül el tudnak tűnni , ezek sokszor csalók , a mennyiséggel és a minőséggel is trükköznek.Olcsó árat adnak meg , de nem annyit hoznak , a mennyiséget kimagyarázzák ,a fát összevissza dobálják le ( nem tudod rendesen lemérni ) ,közben folyamatosan szóval tartanak , tölgy helyett égert hoznak (hasonlít)stb....

Az erdészek a mennyiségmegjelöléssel trükköznek , az egyik erdészetnél 5 év alatt számoltak erdei köbméterben , rakott köbméterben , szórt köbméterben , űrméterben ,minden évben megjelenik egy új mértékegység a mennyiség mérésére.

Azok a netes hirdetők akiknek honlapja és telephelye van

( tehát nemcsak egy telefonszám ) meg sajnos drágák.

Esetleg magánerdőből szerezhetsz olcsón ( feketén ) fát ,de az vizes lesz és fel kell kutatni őket.


Tehát :


- erdészettől hivatalosan erdei köbméterben

- erdészettől feketén erdei köbméterben ( csak ha haverod van ott , akkor megy, ez a legolcsóbb ), ez az előzőhöz képest 40 % - al olcsóbb , általában hatalmas darabokat hoznak

- magánerdőből a kitermelőtől ( vizes lesz )

2014. jún. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat!


Amúgy van egy csávó itt a faluban, feketén árulja a fát, és mindig kamionnal hozzák neki, én nem tudom mit valami vörös színű fa. A lényeg, hogy persze esze ágában sincs kiadni a telefonszámot, akitől hozatja, mondja hogy vegyek tőle. De hát hülye leszek, majdnem akác árban adja és az tuti nem akác, azt az egyet biztosra megismerem:)

2014. jún. 20. 10:58
 8/12 anonim ***** válasza:
csak ismerőstől érdemes. De most épp a gáz olcsóbb.
2014. jún. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
az akácnak nem sok előnye van. Az egyetlen talán hogy nyersen is ég. De a tölgy sokkal jobb tűzifa.
2014. jún. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Gáz nincs is a telken és nem is szeretnénk bevezettetni.
2014. jún. 22. 05:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!