Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szoba-konyha-fürdőszobás...

Szoba-konyha-fürdőszobás lakásban hogy üzemeltessem a konvektorokat?

Figyelt kérdés

Mindegyikben van 1-1 konvektor. A szobában és a konyhában 1-1 nagy, parapetes, a fürdőszobában meg egy kis fürdőszobai, szerintem az kéményes.


Albérletbe költözöm, és ezek biztosítják a lakás fűtését. Viszont nem tudom, hogy hogy kell ezeket használni, mikor melyiket hanyasra csavarjam. Alapvetően 20 fokot szeretnék a házba, itthon is mindig annyi van.


Itthon gázkazánunk van, csak felcsavarok egy kis termosztátot, és már megy is.



2014. nov. 18. 10:39
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és kb 35m2 a lakás.
2014. nov. 18. 10:47
 2/8 A kérdező kommentje:

[link]


ilyen van a fürdőben. számíthatok rá, hogy meghalok co mérgezésben?

2014. nov. 18. 11:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Nos a legegyszerűbb ha veszel egy szobahőmérőt és kitapasztalod :-) Komolyra fordítva: a gázkonvektorokhoz utólag is be lehet szerelni szobatermosztátot, ha nincs ellátva vele. Pl. ilyen a "Konvekpro". És persze mindenképp szakember!
2014. nov. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanekkora, egylégterű lakást, viszonylag jó szigeteléssel 1 db új konvektor hármason kifűtt 20 fokra. Elvileg a számok hőfokokat jelölnek, tehát nálunk a 3 azt jelenti kb, hogy ha a konvektor körül olyan 20-21 foknál hidegebb van, akkor automatikusan nagy lángra vált, addig csak őrlángon van. Kapcsold be, amikor fázol (vagy ha a hőmérő túl hideget mutat), aztán figyeld, hogy mikor lobban, mennyire fűt, tapasztald ki. Ha hideg van, kicsit feljebb veszed, ha meleg, kicsit lejjebb, ha nem vagy otthon, vagy éjszakára szintén lejjebb veheted, de általában nem kell sokat csavargatni, tudja a dolgát.
2014. nov. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ahol van konvektor a fürdőben, a meleg vizet is az adja?
2014. nov. 18. 11:41
 6/8 anonim ***** válasza:

amit belinkeltél az egy kéményes fali fűtő. ennek nincs hőfokszabályzása mint a konvektoroknak.

lehet, hogy a meleg vizet egy átfolyós rendszerű gázbojler adja, de ezt látatlanba nem tudjuk.

konvektorok 3 állása 20 fokot eredményez általában. CO mérgezés a kéményes kivitelnél lehet, ha az égéstere nem zárt rendszerű.

én az 54m2 en szigetelt lakásban csak a két szobai konvektort használom őrlángon, így is 20-21 fok van jelenleg. konyhában nincs semmi, a fürdőben hasonló mint amit linkeltél, ezt még eddig 2-szer gyújtottuk be a gyerekek miatt a fürdés idejére.

2014. nov. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hmm értem. nekem minden helységen van ajtó elvileg. a szigetelés sem lehet túl rossz, műanyag nyílászárók vannak.
2014. nov. 18. 14:47
 8/8 anonim ***** válasza:
ebben az esetben elég lesz a szobai is. hagyd őrlángon, úgy is melegít a dob. a fali melegítő nyomhat vissza CO-t, elég ha fürdésre begyújtod ha fontos,(sztem nem fog kelleni) takarékon olyan mint egy kis főzőlap.
2014. nov. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!