Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Normális, hogy elmegy havi...

Normális, hogy elmegy havi ~100 m3 gáz úgy, hogy közben majd' megfagyunk?

Figyelt kérdés

55 m2, szélső téglalakás, műanyag nyílászárós, 2 konvektor fűti.

Konyhában nincs konvektor, ott ~15-16 fok van.

Nagyjából csak a belső szobát használjuk, ott 19-20 fok van du. 4 és reggel 7 között, amikor otthon vagyunk és fűtünk. Ehhez 4-esen, 5-ösön megy a konvektor.


Villannyal főzünk, a fűtésen kívül a víz megy csak gázzal, de az a nyári hónapokban önmagában alig volt ~13 m3.


Reális a fogyasztásunk (a lakás adottságait és a mostani átlagos külső hőmérsékletet tekintve)?



2014. dec. 1. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Ez elég durva! A nagymamám szokta mondogatni, hogy "már megint sz@r a gáz"... olyankor én is érzem, hogy hiába megy a konvektor 6-oson, alig ad meleget... Talán tényleg igaz lehet...


Egyébként a hőtükör fólia rengeteget segít! Nem is hittem volna eddig. Egy hete raktuk fel és 3-ason már meleg van a lakásban!

2014. dec. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Igen, az annyi. Nekem néha 180 m3 is megvan.

De érdemes kitakarítani, kifujkálni belőle a port, meg 3-4 évente szakemberrel is kifujatni, megnézetni, mert az még harmadával megdobhatja a fogyasztást, ha poros.

2014. dec. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Sajnos a konvektor, a legpazarlóbb fűtések egyike.

Konkrétan közvetlenül fűtöd vele az utcát.

Megoldás: cirkó.

2014. dec. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Nálam is hideg van,ha 6-on megy a konvektor egyfolytában,akkor van bent kb 24-25 fok,de úgy pörög a gázóra,majd lerepül a falról. Ja és sárga lánggal ég,szóval megint dúsítják valami sz arral ,ezért nincs hőértéke!
2014. dec. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

Sárga (kormozó) lánggal amiatt ég, mert nem kap elég levegőt. Be kellene állíttatni és rögtön több hő keletkezne a tökéletes égéssel.

Kedves kérdező, ha a vízmelegítésre 15 m3 gázt veszek, akkor napi 3 m3 gázt fogyasztasz nagyjából a fűtésre, és az kb. 350 Ft/nap. Egy liter tej, vagy egy liter sör ára. Nem gondolnám, hogy kiemelkedően drága lenne...

2014. dec. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Albérlet, így sajnos semmiféle átalakítás nem jöhet szóba.


"és az kb. 350 Ft/nap. Egy liter tej, vagy egy liter sör ára. Nem gondolnám, hogy kiemelkedően drága lenne..."


Minden relatív. A fagyoskodásért ez sok. Ha mindkét szobát rendesen felfűtenénk úgy, hogy még a konyhába is jusson a hőből, s a fürdőszobából ne a jéghideg folyosóra kelljen kilépni, tippem szerint minimum a háromszorosa elmenne ennek a mennyiségnek és még csak olyan nagy mínuszok sem repkednek még odakint.

2014. dec. 2. 12:50
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

3: ?? Hogyhogy az utcát?

Pont a lakás közepén van a konvektor mindegyik lakásunkban, a főfalban, elég messze az utcától....

2014. dec. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

4: Az a portól van. Azért kel kitakaríttatni.

Ha poros, akkor írtam, hogy harmadával többet fogyaszt.

Nekem tiszta kék a láng.

2014. dec. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

De a port nem égeti el az első néhány használat alatt?

Az egyik gázszerelő mondta nekem ezt.

2014. dec. 3. 16:34
 10/11 anonim ***** válasza:

9: Hát sajnos nem.

Már az is sokat segít, ha amit kézzel elérsz körülötte, azt összetakarítod. amikor beüzemeled tél elején, úgyis le kell venni a burkot, szóval az fűtőtestet és az aljzatot is alaposan le lehet tisztítani nedves vattával, így legalább arról nem kerül már a belsejébe por a légmozgás által.

Nekem még a főgázzal is érdemes volt (12 E Ft!) kitakaríttatnom, mert 3 hónap alatt megtérült az ára.

Azóta már találtam 2500 Ft-ért karbantartót is.

2014. dec. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!