Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Faipari szerszámgép márkák?...

Faipari szerszámgép márkák? Jó, elmegy, kerülendő? (Többi lent)

Figyelt kérdés

A kérdés: Hobbi barkácsolásra vásárolnék faipari gépeket, első körben egy dekopír fűrész kellene, aztán körfűrész, felsőmaró, stb., még távlatibb tervek között szerepel normális flex ill. fúró vásárlása is.


Melyek szerintetek a kifejezetten jó márkák? És melyikeket kerüljem?

Makita, DeWalt gépekről eddig csak jókat hallottam, Einhell-ről meg pl. csak rosszat, de vannak márkák, amikről az ismeretségi körömből nincs tapasztalat, pl. Bosch, Hitachi, aztán még lehet csomó olyan márka, amiről nem is hallottam eddig, de esetleg hasonlóan jó minőség, mint a nagy nevek, csak olcsóbban.

Ebben szeretnék egy kicsit eligazodni, mert nyilván a lehető legkevesebb pénzből szeretném azt a minőségi szintet kapni, ami már jól használható :)


2014. jún. 3. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Makita, Bosch tökéletes otthonra akár nagyobb igénybevételekre is A dewalt kicsit magasabb árkategória
2014. jún. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
előző vagyok. flexből tudom ajánlani a black&deckert amit a tescoban is árulnak 7 ezerért, már régóta megvan elég sokmidnenre használtam és semmi baja. Van egy Bosch dekopírom is az is volt nyúzva és annak sincs semmi baja :) Ha csak 2-3-4 ezer forint a különbség a makita és a bosch között akkor a makitát válaszd
2014. jún. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sanyimester ***** válasza:

Az asztalosok Festoolt használnak (ha megtudják fizetni), ez a legjobb a famunkákra, ere lettek fejlesztve.

Igaz, hogy a Flex is jó gépeket gyárt.

2014. jún. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Hát azt hiszem, a Festool-t nem az én pénztárcámra találták ki, évekig tartana, mire összeszedném az összes szerszámot, ami kell :)


Viszont jelentem, vettem egy Makita Flex-et meg egy szintén Makita dekopír fűrészt. Eddig ilyen gagyi noname szerszámaim voltak, hát hihetetlen a különbség. Pedig kb. a legolcsóbb modelleket vettem meg, de mégis, a dekopír arra megy, amerre én akarom, nem lötyög benne a fűrészlap, nem szaggatja fel az anyag szélét, nem erőlködik, megy, mint kés a vajban, szóval nagyon tuti cucc. A flex szintén, a kapcsoló könnyen kezelhető, az indítás lágy, nem ránt, a korong nem ér bele a védőburkolatba, rendesen élvezet vele dolgozni :D


A következő beruházás egy felsőmaró lesz, az alábbiak a kiszemeltek, de nem tudok dönteni:

[link]


[link]


[link]



Az utolsó 2 pl. tök ugyanolyannak tűnik, csak az egyikhez van doboz, meg pár tartozék.

Viszont az első és a második között sem tudok dönteni, van köztük 3 ezer forint különbség, viszont az olcsóbb mélyebbre tud marni, és több tartozék is van hozzá.. esetleg tipp valakinek, melyik lenne a legjobb választás?

2014. jún. 17. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!