Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Melyik a jobb, gazdaságosabb...

Melyik a jobb, gazdaságosabb tartályos napkollektor, egy négy fős család számára? A hőcserélős, vagy hőcserélő nélküli? Kinek, milyen tapasztalata van? Melyik típust érdemes megvenni, illetve melyik gyártótól?

Figyelt kérdés

#tartályos napkollektor
2015. jan. 17. 13:00
 1/2 valaci válasza:

Mindenképp hőcserélős, és 4 főre a 300 literes javasolt a tartalék meleg víz miatt.

A csöves kollektor magasabb hőfokot tud, így nyáron előfordul, hogy le kell takarni. Én a síkkollektor mellett döntöttem, és nem bántam meg. Ha valóban takarékoskodni akarsz, csak is nagy nevű gyártó termékét vásárold! Rengeteg a gagyi a piacon. Igaz, 5-600 ezer körül van a teljes rendszer, de legalább 5-6 év alatt meg is térül, utána pedig ingyen van a meleg víz.

Ezt tapasztalatból írtam!

2015. jan. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kerno72 válasza:

Vagy hőcserélős, vagy nyomás alá helyezhető tartályos. Mi nyomás alá helyezhető tartályost vettünk 150l tartállyal. Mindennapi használatra ez nagyon kényelmes. Annyi, hogy télen ugye le kell engedni, fagyos időben nem használható.

Nekünk az ECO sun prémium modell van - asmart.hu tól vettük tavaly tavasszal. Nálunk volt a legjobb árban.

2015. jan. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!