Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi a véleményed a Napelemes...

Zael kérdése:

Mi a véleményed a Napelemes rendszerekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok, megtérülés, ár, élettartam

2015. febr. 10. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Jó, de a befektetés sosem térül meg.
2015. febr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez saját tapasztalatod? Én úgy számoltam a jelenlegi árak mellett 8-10 éven belül meg tud térülni, utána pedig még 20 évig biztosan termeli az áramot.
2015. febr. 11. 11:02
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Ez így szépen hangzik,de az ilyen megtérüléses dolgokat mindig a drága cuccoknál lehet hallani.

Ki tudja mi lesz 8-10 év múlva az energetikábnan ?

Ki tudja mit találnak ki addig ?

Ráasásul ,ideális esetben ,10 év múlva csak nullán leszel,utána kellene hasznot hajtania.A drága,hosszan megtérülő dolgok gazdagoknak valók.

Nekem ,mióta fűtéssel kell foglalkoznom,mindig akkor kellett váltani,amikor már éppen megtérült az üzemeltetés.

Mindig akkor találtak ki valami újat,jobbat,kevesebbet fogyasztót.Ilyen az élet.

2015. febr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Értem én azokat, akik állandó jelleggel a MEGTÉRÜLÉS-t kérdezik és vizslatják. Ők meg általában nem értenek engem, amikor visszakérdezek, hogy a 4 milliós autód, vagy a 2 milliós fürdőszobád mikor térül meg? Nem értik miért kérdezem, és nem is tudják megválaszolni a kérdésem...


Aki KOCKÁZATOK NÉLKÜLI biztos és fix megtérülést akar, az ne fektessen napelembe!


Amikor elkezdtek drasztikusan esni a banki kamatok, és már nem érte meg takarékbetétben tartani a megtakarításokat, akkor kezdtem szétnézni, mihez kezdjek a megtakarításaimmal... Két éve csináltattam egy 3,5 kW-os napelemrendszert. Azóta nullszaldós vagyok áramszámlában, előtte 25 eFt havi villanyszámlám volt. Az üzembehelyezés időpontjában 6 éves megtérülés után jött a rezsicsökkentés, így most 8 év lett a megtérülés. És utána még várhatóan 12 évig élvezem a hasznát - két majdani inverter cserét is belekalkuláltam.

Nem kalkuláltam bele, hogy öklömnyi jegek esnek, ez az én kockázatom marad, biztosítást sem voltam hajlandó kötni erre a kárra.

Nekem jó tapasztalataim vannak, most fogom kiportalanítani az egyetlen mozgó alkatrészt (az inverter ventillátorát).

A teljes valóságot majd 20 év múlva tudom majd nyilván elmondani, de ez egy olyan rendszer, ahol nem sok minden romolhat el, ha a készítésnél minden csavart alaposan meghúztak. A régi Lehel hűtőm is jó befektetés volt, az is 23 éve megy, javítás nélkül, hibátlanul! A napelemet is ilyen jó befektetésnek tartom.

2015. febr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok és a 4-esre szeretnék válaszolni.

Azért nézzük folyamatosan a megtérülést energetikai rendszerekben ,mert ezeket mindig azzal próbálják eladni az egyébként még meg nem térült régi rendszer leváltására,mert olcsóbb az üzemeltetésük ,csak drágák,ezért a megtérülésre hivatkoznak.Ez egy rendszer beruházásánál egy fontos paraméter.Az energetikai rendszereknek , a beruházást követően rendszeres,havi üzemeltetési díja (értsd energia fogyasztási díj)van ,ami nyilván nem mindegy mennyi összeg.Ebből jön majd a megtérülés.

Az általad említett autó,fürdőszoba (de említhetnénk bármit,ruházat,háztartási eszközök)nem olyan rendszerek ,amik rendszeresen,havonta jelentkező összeget emésztenek fel,bár nem olcsó az üzemeltetésük.Ezek használati eszközök(szerencsére az autó is kezd ez lenni)némelyikük luxuscikk (pl.egy felújított fürdőszoba is az,mert a régi állapotában is betölti a szerepét,csak már nem tetszik,ezért lecserélem.)

Én éppen azt akartam érzékelteni ,hogy éppenséggel mindig újabbat találnak ki ,mielőtt behozta volna az árát.

Az általad,példaként említett napelemmel is megtörténhet ez ,nem tudom mi jöhet helyette .Egyébként kérdezem,hogy az áramot mivel tárolod ?Akkumulátorokkal ?Mert ezeknek hamarabb le fog járni a szavatossága és nem olcsó a cseréjük.A kalkulációdban ez is benne van ?

Félre ne érts ,nem azt mondom,hogy ezek a rendszerek nem jók,ha sok pénzem lenne biztosan használnám is ezeket,csak nagyon úgy néz ki a helyzet,hogy a magyarországi átlagember soha sem a legtökéletesebbet tudja megvenni.Szerinted miért fűtenek annyian fával ,jókedvükben ?

És még egy informatív kérdés ,komolyan érdekel:mennyibe került a beruházásod a nepelembe ?

2015. febr. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Igen, a te nézőpontod más, és tiszteletben tartom az álláspontodat.

Nekem az autó, a kényelmemet szolgálja, hogy ne kelljen gyalogolnom. És a fűtés is a kényelmemet és a komfortérzetemet szolgálja - nálam ennek sem kell megtérülnie (és nem kell, hogy "behozza az árát")!

2015. febr. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi kommenteket is, írjatok bátran még! Nagyon hasznosak a hozzászólások )

A kérdésem abból fakadt, hogy napelemes cégnél szeretnék dolgozni, és gyűjtöm az infókat, hogy érdemes e, mert szerintem nagyon jó dolog, és amellett,

hogy számításaim szerint, megéri(akár hitelre is)

jó befektetésnek számít: tuti fix 10% körüli hozam 30 évig, amiből 25 év garanciális,

és a környezetem is védem vele!

Itt egy kis info, az alapokról (NEM REKLÁM!)

[link]

Akinek nem gond, a válaszokhoz írja meg melyik megyéből ír, és hogy ha ajándékba kaphatna Napelemes rendszert otthonra, miben látná legjobban az értékét, a spóroláson kívül! (pl.: függetlenség a szolgáltatótól, szépen mutat a ház tetején, környezetbarát....vagy bármi ami eszetekbe jut)!

2015. febr. 14. 02:44
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:

4re

"Az üzembehelyezés időpontjában 6 éves megtérülés után jött a rezsicsökkentés, így most 8 év lett a megtérülés."


Szerintem meg ez másképp van mivel leváltál egy rendszerről így nincs értelme már ahhoz viszonyítanod. Ahogy az önellátó dzsungellakónak se kell a London zöldségpiacán kapható gyümölcsárakat figyelembe vennie. Mert nincs értelme, független az ellátás.


"a 4 milliós autód, vagy a 2 milliós fürdőszobád mikor térül meg?"


Ennek sincs sok értelme mivelhogy aminél megtérülést lehet figyelembe venni az csak olyan nem végfelhasználói dolog lehet ami még pénzbeli hasznot hoz. Az eladásra szánt mosdókagyló pénzbeli hasznot hoz, amit végfelhasználnak pedig már nem, mert más a szerepe. Ugyanígy érvényes ez egy fürdőszoba minden beépített dolgára, nem kerül továbbadásra, se bérbeadásra, se munka célú felhasználásra, így nem is tud hasznot hozni. Fégfelhasználásban van és nem haszontermelésben. A létező legeslegolcsóbb fürdőszoba sem térül meg soha, még ha 200 évig használják akkor sem. Nem hoz anyagi hasznot akár lecserélik akár tovább használják.

2015. febr. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:

3

"Ráasásul ,ideális esetben ,10 év múlva csak nullán leszel,utána kellene hasznot hajtania.A drága,hosszan megtérülő dolgok gazdagoknak valók.

Nekem ,mióta fűtéssel kell foglalkoznom,mindig akkor kellett váltani,amikor már éppen megtérült az üzemeltetés.

Mindig akkor találtak ki valami újat,jobbat,kevesebbet fogyasztót.Ilyen az élet."


Szerintem ez se stimmel így. A napelem és fűtésrendszer között az a fő különbség, hogy a fűtésrendszerbe befutó energiáért fizetni kell, akármi is az (elektromos áram, benzin, gázolaj, szén, gáz stb), míg a napelemnél ez kb nulla, a Nap sugározza. Fűtésrendszerben lehet hogy van kevesebbet fogyasztó új, ám a napelem nulla fogyasztásúnak számít. Na azt vesszük, hogy egyik rendszert sem éri fizikális károsodás.

2015. febr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!