Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy van ez a vizdij?

Hogy van ez a vizdij?

Figyelt kérdés
Meg akarok venni egy lakast sokszor voltam ott meg mar sok mindent megkerdeztem de ezt elfelejtettem. Azt mondta mivel közös a víz 1800 forint szemèlyenként korlàtlanul fogyaszthatsz benne van a szenyviz is azt mondta benne a közös költsègbe. De vajon kethavonta kell fizetni? Ezen a környèken kethavonta fizetik. Box's az èkezetèrt
2015. jún. 28. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:
A közös költséget havonta szokás fizetni, nyilván így értették.
2015. jún. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, a közös ktsg. havonta fizetendő.

Az olyan lakásban, ahol nincs saját mellékvízmérő magasabb a közös költség, és így valóban egybe letudod a vízzel és csatornával. Mondjuk ezt a 'személyenként'-i dolgot nem igazán értem, mert a közös ktsg. nem személyenként, hanem lakásonként, annak nm-étől függően fizetendő.

Viszont érdemes végig gondolni, illetve megkérdezni, hogy lehet-e mellékvízmérőt beszereltetni a lakásba. Amennyiben igen, akkor azt is kérdezd meg, mennyi lenne a vízórás közös költség. Ugyanis olykor jelentősen csökkenhet, ha saját mérővel rendelkezel. És ilyenkor csak a valós fogyasztásodat fizetnéd ezután.

Ha az az 1800 Ft csak a víz/csatorna havonkénti ára, akkor azért elgondolkodnék, mert ha egyedül élsz, akkor ez kb. KÉT hónapi víz-csatornadíj ára.

2015. jún. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
64%

Közös költség havonta van, annak minden elemével.

Olyan nem szokott lenni, hogy páros hónapokban 5000 ft, páratlanokban meg csak 3000, mert olyankor nincs benne a vízdíj.


Egyébként ha 1800 ft-ról van szó, éaz a kérdés, hogy ez havonta vagy 2 havonta van-e, akkor 900 ft-on megy a vekengés, azaz attól teszel függővé egy lakásvásárlást, hogy megmarad-e kéthavonta a vízdíj összege?

Vagy ha nem is ez a fő kérdés, de beleszámít???? KomolyaN???

Mert ha 5-10 ezerről lenne szó, pl. távhő - nagyon nem mindegy, hogy 20 vagy 30 ezret kell kifizetni, az éves szinten már százezres tétel, de a 900/1800.... nekem ez hihetetlen. egy csomó előre nem látható kiadás lesz, ebben biztos lehetsz, eszembe nem jutna filózni a 900 ft-on.

2015. jún. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!