Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Létezik az, hogy a 23 ezer...

Létezik az, hogy a 23 ezer forintos közös költségben nincs benne a vízdíj, vagy át akar verni az ingatlaniroda?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem rég költöztem ki az előző albérletemből (55 m2), ahol 23ezer ft. közös költséget fizettem havonta, s ezt úgy, hogy maga az épület eléggé elhanyagolt állapotban volt. Én természetesnek vettem, hogy ez az összeg tartalmazza a hideg víz díját, ugyanis számlát a vízfogyasztásról nem kaptam soha az elmúlt 1 év során. Erre most az ingatlaniroda le akar húzni a kauciómból majd 30ezer forintot vízdíj jogcímen. Nagyon gyanús nekem az ügylet, ugyanis cca. 50m3 vizet fogyasztottam el, s ezzel számolva kb. 600 ft/m3 egységárat kapunk, ami a vízművek oldalán található Budapest - lakossági 218.9 ft/m3 díjszabástól jelentősen eltér, s ugye nem a pozitív irányba :( Tudom, hogy a közvetítői szektor nem a becsületességéről híres, de előfordulhat, hogy ilyen pofátlan csalással próbálkoznának?

2015. júl. 9. 07:11
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
a 600 nyilván víz és csatorna. És igen, lehet, hogy nincs benne, de kérheted, hogy mutassák meg, mi a 23. Szemét, gáz, fűtés, felújítás, biztosítás, tiszteletdíj simán van ennyi.
2015. júl. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
A 218 forint hülyeség, nem annyi a vízdíj. A 600 forint reálisabbnak tűnik. Hogy mi van benne a közös költségben, azt a közös képviselő megmondja. Lehet 23 ezer egy kis lakásnál, ha pl. hitelt kell fizetni, vagy komolyabb felújításra gyűjtenek.
2015. júl. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

A közös költség valóban a közös helyiségek víz-villany-takarítás, hasonló költségeiből tevődik össze.


Viszont tudni kell, hogy ha a lakó-közösség valamikor úgy döntött, hogy azzal együtt már előre megtakarít és a felújítási alapba rak havonta x összeget, amelyet a közös költséggel együtt fizetnek, és a közös képviselő azt az összeget egy külön számlára fizeti, gyüjti. Az tulajdonképpen nem része a klasszikus közös költségnek, csak a tulajdonos saját takarékosságuk. Akár egy későbbi panel-programra való megtakarításra, vagy ha már volt ilyen az épületen, akkor annak a törlesztése... nem havi rezsi, ez a része a fizetni-valónak a tulajdonjoghoz kapcsolódik...

Ha a bérleti szerződés megkötésekor nem rögzítettétek, hogy a közös költségnek ezt a részét nem vállalod magadra, akkor bizony most megszívtad... fizetted a tulaj megtakarítását, őhelyette...

2015. júl. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Náunk sincs benne a vízdí a közös költségben, azt külön kell fizetni a mellékmérők alapján, igaz nem is ilyen sok a közös költségünk, de ott lehet, hogy volt felújítás, aminek a részletei is benne vannak a közös költségben.
2015. júl. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
A gond ott kezdődik hogy laktál valahol és meg se kérdezted mit miért fizetsz.
2015. júl. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
41%
600Ft hihetnek tűnik.
2015. júl. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!