Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz anya voltam, vagyok,...

Rossz anya voltam, vagyok, mit tegyek? Hatalmas a bűntudatom, de megérdemlem.

Figyelt kérdés
3 éves elmúlt a fiam. Mindig is csendes, jó baba volt. Amíg kicsi volt elvoltunk, de akkor sem igényelte különösebben, hogy foglalkozzam vele. Most, hogy nőtt igényelné, de nem tudok, vagyis nincs kedvem vele foglalkozni, vagy nem is tudom. Lusta vagyok állandóan mellette ülni. Persze megteszem, de ritkán. Mondókázni szoktunk, építeni is, de mégis hatalmas a bűntudatom mert a net előtt szórakozom szinte egész nap. Nincs sajna munkám, de most hogy jön a tesó nem is lesz. Emiatt is rosszul vagyok, hogy vele nem foglalkozom sokat, de a kicsivel majd kell. Nem tudom megmondani miért nem, egyszerűen rossz embernek érzem magam. Emiatt a tesóban sem vagyok biztos, hogy akarom. Imádom a fiamat, ne értsetek félre. Ezt magam sem értem. Jár oviba, hamar el szoktam hozni, hogy együtt legyünk. Mégsem vele foglalkozom. Ő a szobájában játszik, én pedig a konyhában ülök :(:(:(:(:(
2013. okt. 28. 22:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%

Depresszió gyanús vagy. Szakembert keress fel haladéktalan! Úgy gondolom, ha magadért nem is, de a gyerekekért mindenképpen, hogy ne sérüljenek.

Anyaként az embernek egy kötelessége van: megtenni mindent, hogy egészséges gyerekei legyenek!

2013. okt. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%
Sajnálom és megértelek! :( tudom,ez nem segít,de sokszor nálunk is így van,ahogy nálatok. Az én párom messzebb dolgozik,3 napot van itthon,nincs semmi segítségem szinte egész héten (ha itthon van apa,akkor is ide-oda megy,én meg itt vagyok a gyerekkel...),besokalok. Én is sokszor leülök a gép elé,amikor eljátszik magában. Szerintem nincs ebben semmi rossz,mégis nekem is bűntudatom van. Sokszor,ha leülök mellé,akkor nem is figyel rám,csak elvan magában,feleslegesnek érzem magam. Ilyenkor gépezek és igen,ugyanez a bűntudat.. Nézem,ahogy játszik (vagyis rá-rápillantok) és sajnálom,hogy nem vagyok ott vele. Viszont,ha ott vagyok,akkor nem kellek. Egyébként nagyon jól elvagyunk,sokat vagyunk a kertben és sétálni is járunk nem keveset,mégis így érzek :(
2013. okt. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
18%

Én is egész nap csak netezek, vagy tv-t nézek pedig nekem csak 1 gyerek van, 1 éves.

Nagyon ritkán ülök le vele játszani, legtöbbször a netbe menekülök, hogy addig se legyek tudatában annak, hogy van egy gyerekem.

Nálam ez már szerintem elég kóros, tudom, hogy nem jó ahogy érzek.

2013. okt. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
29%
ismerős helyzet. Egyszerűen nem tudok mit kezdeni vele, nem igen játszik vele, így inkább kijövök tőle.
2013. okt. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
51%
Akkor minek kellett a gyerek nektek? Főleg, hogy sorra jönnek elő a kérdezőhöz hasonló anyák. Pontosan látjátok, hogy mi a hiba, mégsem próbáltok meg tenni semmit. Szerintem erre jó a közösség. Vigyétek bölcsibe a gyereket, ahol benyomások, élmények érik őket, hasonló dolgokat otthon is lehet velük csinálni. Mondókázni, építő kockázni, énekelgetni, (nem baj, ha hamis), gyurmázni, vonjátok be őket a takarításba, adjatok rongyot a kezükbe és próbálgassák ők is. Adjatok lábast kanalat és lehet máris főzőcskézni a babáknak. Az én anyukámmal ilyesmiket csináltunk, pedig ő nagyon fiatal volt, szinte gyerek, mikor én születtem. Igaz akkoriban nem volt internet, színes tv sem nagyon.
2013. okt. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Korlátozd a saját netedet. Vigye el a párod a modemet. Reggel este 20-20 perc bőven elég.
2013. okt. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon sajnálom, hogy más is van ilyen helyzetben. Az én párom kamionozik, fél-1 napokat van itthon hétvégén. Olyankor csak együtt vagyunk. Anyukám meglátogat mindennap 1-2 órára, a többit egyedül vagyunk. Ne értsetek félre, rendesen ellátom a gyereket, csak a játékban nem tudok vele mit kezdeni. Nem is nagyon igényli, hogy mellette legyek, de ha hív sem igazán játszom vele,mellé ülök, vagy lefekszek. És emiatt tényleg nagy bűntudatom van, most meg, hogy jön a tesó még nagyobb. Sajnálom szegényt, hogy ilyen anyja van mint én. Ezért bizonytalanodtam el a kicsi érkezésével kapcsolatban is, mert akkor a fiam még inkább háttérbe szorul, mert lesz egy nála kisebb is. Ezt nem akarom. :(
2013. okt. 29. 06:18
 8/18 anonim ***** válasza:
54%

szia, sztem nincs veled gond, ahogy írod mindent megcsinálsz, ahogy kell, és néha oda is ülsz/fekszel mellé, elnézegeted ahogy játszik, vagy eltoligáltok egy autót...nem kell állandóan a gyerek mellett ülni, és Te azt írod, hogy jól elvan egyedül is, akkor had játsszon...

Net: BORZASZTÓ!!!! a cigiről sikerlt leszoknom, hát a netről nem sikerül...Én azt csinálom, hogy reggel felírom egy papírra, hogy mi az, amit aznapra kitűzök célul, és 3-4 részre bontom(pl.:porszívózás-főzés-séta-játék.

Soha nem tűzök ki bazinagytakarítás, nagymosás, stb. célokat, mindig csak kisebbeket, és igyekszem minden nap, hogy lehetőleg csináljak valami pluszt is,(pl:+portörlés), amiért este megveregethetem saját vállam..:-DDD

Mikor 1 részt megcsináltam, vagy betartottam(pl. leültem játszani 15percet a gyerekkel!!), akkor utána jutalmul megengedem magamnak, hogy max. fél órát netezzek.

Nevetséges, de ezt kell magammal csinálni, mert különben egész nap itt ülnék. :-((

A másik ami bennem nagyon érik, hogy a gyerek ne lássa hogy én mindig a szgépen lógok. Mert ha nálam ilyen függés van, pedig felnőtt vagyok, akkor neki szinte lehetetlen, hogy majd le tudjon róla jönni...szóval muszáj ahhoz magad korlátozni, hogy majd a gyereked is tudja ezt kezelni, és gyerekeknél ez óriási problémát okoz, látom a családunkban a 10-14éves korosztálynál...


Amúgy ha konkrétan brutál görcsölsz ezen, akkor menj a helyi családsegítőbe, ott mindig van ingyenes pszichológus, kérj időpontot!

De sztem nem vagy gáz, nem iszol, nem bántod, mindent megcsinálsz, anyukád jön, ő is kicsit prücsköl vele gondolom, szereted, és ezt le is írtad, tehát nem vagy tök rezignált...néha gondolom kimentek sétálni is...

Esteleg anyukáddal beszélhetnél erről...meg lehet a hormonjaid rohangásznak a terhességtől...

2013. okt. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%
Ezt a magányod okozza. Nem a gyerektől, hanem az egyedülléttől menekülsz. Olyan közös programok kellenének, amik fizikailag is kimozdítanak benneteket a lakásból, ha még nem túl nagy a pocid és bírod: pl. állatkert, túra, kirándulás, akár játszótér, ahol vannak más anyukák stb. Nagyon szép az idő mostanság, és bár már hamar sötétedik, egy esti séta beleférne. Olyasvalamire gondolok, ami nem kötelesség-ízű, hanem téged is VALÓBAN motivál.
2013. okt. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !! Hálás vagyok, hogy segíteni próbáltok és nem lehurrogtok, őszintén pedig ilyen válaszokra számítottam. Igen, lehet hogy az egyedülléttől menekülök. A kisfiam 1.5 éves kora óta folyamatosan beszél, el lehet vele rendesen kommunikálni, de az más. Barátaim is jönnek néha, akkor szoktam velük beszélgetni is. Hónapokig csak munkát kerestem, az után érdeklődtem, de mivel csukott ajtók fogadtak mindenütt belefáradtam.Azóta leginkább fórumozgatok itt, vagy az egyik közösségi oldalon beszélgetek. El szoktunk menni itthonról, meg át szokott menni az unokatesójához is akik vele egy idősek, tehát neki meg van a közössége. Csak mégis attól érzem magam rosszul, hogy én az internetet részesítem valahol előnyben.
2013. okt. 29. 07:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!