Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Új fogyasztónál mi alapján...

Tamás0002 kérdése:

Új fogyasztónál mi alapján állapította meg a gázszolgáltató éves fogyasztásra 1926 m3-t?

Figyelt kérdés
Csak azért érdekel mert most lett a gáz behozva és központi fűtés megcsináltatva.

2015. aug. 29. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Gondolom a gázcirkó teljesítményét vették alapul megszorozva a lakás alapterületével. Vagy ha nem, hát a hasukra csaptak.


Felhívod a gázszolgáltatót, és megmondja az ügyintéző!

Azért is jó ha felhívod, mert akkor egyúttal szólhatsz is nekik, hogy mekkora átalányt szeretnél fizetni.

2015. aug. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja bocsesz gondolkoztam megnéztem a gáztervet és a műszaki leírásba az van hogy éves gázfelhasználás 2000 m3/év. Gondolom innen vették.Ezt meg ugye a mérnők csinálta.
2015. aug. 29. 20:04
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem kötelező átalánydíjat fizetni. És tanácsolom is, hogy ne is válaszd most ezt.

Ugyanis most még senki sem tudja megmondani, hogy ez a m3 mennyiség sok lesz v. kevés neked. Legalább egy (de inkább két) éven keresztül érdemes havonként diktálni a valós mérőállást, mert így majd már látni fogod, hogy valójában mennyi az átlag fogyasztás az ingatlanodban. És ezek után már pontosabb átalányt tudsz majd beállíttatni (már amennyiben akarsz).

2015. aug. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Havi diktálást választottam. Viszont úgy gondoltam hogy majd télen, fűtési időszakban nem diktálnám be mindet amit fogyasztok hanem kevesebbet a többit elosztanám tavaszra meg nyárra. De ez lehet nem fog működni ugyanis ezt olvasom a gázszolgáltató oldalán ahol rögzítem a mérőállást: ájékoztatjuk Tisztelt ügyfeleinket, hogy a bediktált mérőóra állásokra új ellenőrzési módszert vezettünk be. Amennyiben az Ön által rögzített óraállás nagymértékben eltér az adott időszakra jellemző várható átlagos fogyasztástól, helyszíni kiszállással ellenőrizhetjük a mérőóra helyes működését, valamint a diktálás pontosságát. Amennyiben az eltérés bizonyíthatóan ügyfelünk hibás leolvasásából ered, úgy a kiszállás költségét kiszámlázzuk. Együttműködését köszönjük!
2015. aug. 30. 06:11
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Hát ezt én sem ajánlanám. Méghozzá azért sem, mert amennyiben gázáremelkezés lesz jócskán kiszúrhatsz magaddal.

Ha nem diktálod be ugyanis az aktuális fogyasztásodat, előfordulhat az az eset, hogy később már emelt áron tudod csak kifizetni a különbözetet (mert valamikor ki kell ugyebár),és évente egyszer a szolgáltató olvas le. Ilyen esetben reklamáció helye pedig nem lesz, mert te diktáltad így. Le kellene nyelni a békát. (többszörösen megtörtént eset, gázműves üszo-n dolgoztam anno)

Sajnos most figyelni kell mind a fogyasztásodra, mind a pénzedre (télen), hogy ne érjen váratlanul a nagy számla.

Sokan ott szúrják el, hogy karácsonykor baromira kiköltekeznek, aztán meg jönnek a téli fogyasztásos számlák és megdöbbenti őket. Nyáron te is félre tudod tenni a pénzed, csak lelkierő kell hozzá, hogy ne nyúljon az ember hozzá. :-)

2015. aug. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Havi diktálást választottam. Viszont úgy gondoltam hogy majd télen, fűtési időszakban nem diktálnám be mindet amit fogyasztok hanem kevesebbet a többit elosztanám tavaszra meg nyárra."


Pontosan erről szól az átalánydíj. Viszont akár meg is szívhatod, ha az éves leolvasás tavasszal történik, mint nálunk. Itt minden márciusban jönnek leolvasni a mérőt és egy összegben kiszámlázzák a maradékot.

A 160 m3-es havi átalány - amit nálad kiszámoltak - nem is olyan sok, simán átlagos fogyasztás. Ettől el lehet térni ha menet közben úgy gondolod, ha sok ha kevés.

2015. aug. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Itt a leolvasás novemberben van, tehát odáig mindenképp, be is kell diktálnom a fogyasztást,meg addig talán nem is lesz olyan sok,de azért gondoltam hogy, elosztanám magam, mert ha esetleg télen sok gáz fogyna ne kelljen olyan nagy összegű számlát kifizetnem.
2015. szept. 1. 12:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha novemberben van az éves leolvasásod, akkor nagyon nem ajánlatos előre diktálnod a nyári hónapokban, mert amikor

a cégtől ősszel leolvassák (a valszeg alacsonyabb) mérőállást az problémát fog okozni. Akár le is zárolhat a számlázás és egy csomó intézkedés, utánajárás és esetleg még egy újabb ellenörző leolvasás is a nyakadba szakadhat.

Ez az előrediktálás akkor lehetne egy viszonylag járható út, ha nem ősszel, hanem tavasszal lenne az éves leolvasás, mert addigra a nyáron túldiktált mennyiséget lefogyasztanád.

2015. szept. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem előre gondoltam hanem utólag a november utáni hónapokból fennmaradtakat.
2015. szept. 2. 11:28
 10/11 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor már csak reménykedni kell, hogy marad a rizsacsökkentés és nem emelkedik meg a gáz ára közben. :-)
2015. szept. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!