Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi ételt dobtok a kukába?...

Mennyi ételt dobtok a kukába? Mennyi étel, alapanyag romlik rátok? Mennyi pénzt pazaroltok el így? Ötletetek van esetleg ennek a problémának a kiküszöbölésére?

Figyelt kérdés
2015. szept. 5. 17:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés! Igen, ez elég nagy probléma. Nem tudnám számszerűsíteni, de megy a kukába péksütemény, zöldség, felvágott, stb. , bár egyre kevesebb.

Annyit szoktam tenni, hogy ha nagyon friss a pékáru, akkor sokat veszek egyszerre, a fele megy a fagyasztóba, így egész hétre van friss, csak annyit veszek ki, ami kell, 30 perc alatt felolvad, nincs pazarlás. Főtt ételeket is próbálom a fagyasztóban eltartani, ha marad. Vagy felhasználni ha olyan. Pl. töltött paprika szósz, ahhoz kifőzök tésztát és kész, elfogy. Ehhez nem árt egy kis fantázia. Nekünk vannak kisállatok, a zöldségeket megeszik, ha van olyan, amit mi már nem ennénk, de még nem rossz. A kutya viszont válogatós, neki a felbontott, de már nem annyira friss felvágott, sajt megy.

De a legfontosabb az okos bevásárlás, abban sajnos még nem vagyok elég ügyes. :)

2015. szept. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
ez engem is érdekelne, mostanában sok étel ment sajnos a kukába, a picinél most vezetjük be az ételt a nagy meg nem akar enni. a tegnap vett másfélkg csirkemellem pedig mára megromlott...
2015. szept. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
van egy nagytestű farkasétvágyú kutyánk,így kukába szinte semmit
2015. szept. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Elég sok "ránk romlik", vagy csak már nincs kedvünk azt enni amit, de nem vész kárba, van 2 kutyánk...
2015. szept. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekünk is sok mindent eszik a kutya. :( Várom még az ötleteket, tapasztalatokat!
2015. szept. 5. 17:53
 6/22 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Még az jutott eszembe, hogy a gyerekek el szokták vinni magukkal a suliba a maradék sütit, pillanatok alatt elfogy, ha itthon nem. De pl. sütöttem levelestésztából is a napokban, kicsit sok lett, az volt másnap a tízóraijuk.
2015. szept. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Jó kérdés...sajnos rendszeresen tönkre megy valami3 gyerekünk van,és sokszor nem eszik meg,amit Ők vetetnek meg maguknak(gyümölcs,joghurt,felvágott)....leginkább a gyümölcs romlik meg(pl.a banánt szinte csak zölden hajlandóak megenni,amint teljesen megsárgul,már nem kell).Kaptunk ismerősöktől szőlőt,körtét(több kilót)kb. a 70%-a tönkre ment...
2015. szept. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Elég sokat sajnos. Mondjuk azért a kutya nálunk is jól jár.
2015. szept. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Előző! Ilyenkor én inkább beküldöm a gyerekekkel az oviba/iskolába, inkább egyék meg ők, ha nálunk úgysem fogyna el. Vagy fagyasztóba rakom amit fel lehet aprítani, sütibe, turmixba jó később. Nyilván nem a szőlő, de a körte, barack teljesen jó erre. És be is lehetne főzni, de arra már nekem nincs kapacitásom sajnos. Irigylem azokat, akiknek mindenre van. :)
2015. szept. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

nagyon keveset dobok ki

amit lehet megmentek holnapra vagy felhasználom alapanyagnak a másnapi ebédhez

zöldséget gyümölcsöt szinte soha

felvágottat sem


ami sok azt fagyasztom - párom elviszi ebédre sok esetben


száraz kenyér, pékárú (ami nem édes) darálóba és morzsa lesz

édes pékárú - összevágom almával dióval mazsolával elkeverem egy nagy tálba és cukros tejjel leöntöm (mehet bele akár vanília puding is) és megsütöm

maradék pöri - 1. ledarálom összekeverem párolt zöldséggel és megtöltök vele valami zöldséget és megsütöm 2. gulyás leves

maradék párol zöldség - leves lesz belőle

húsleves - a levét átszűröm és lefagyasztom - jó lesz alapnak - a zöldséget, húst ledarálom hozzá keverek fűszereket és rendes vajat esetleg némi zselatint és tálba teszem kifagyasztom - kész a pástétom

maradék főt burgonya - krumpli levesnek,

2015. szept. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!