Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha hó végén kicsit megszorulto...

Ha hó végén kicsit megszorultok anyagilag, honnan szoktatok egy kis pénzhez jutni?

Figyelt kérdés

Szerencsére nem szokott előfordulni, csak most volt egy nagy kiadásunk.

Fizetésig még sok idő van.

Család kilőve, tehát kölcsönkérni nem tudunk.

Aki szokott ilyn helyzetben lenni, mit tesz?

Eddig a zaci jutott eszembe, de kíváncsi vagyok mások megoldásaira.


2015. szept. 23. 10:23
1 2
 1/17 MrPifta ***** válasza:
50%
veszek ki automatából, ha elfogy a kézpénz
2015. szept. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Amikor nagyon megszorultam, a zacit vettem igénybe.
2015. szept. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Attól, hogy lepontoztok, még igaz...
2015. szept. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Munkahelyi főnököm szokott néha egy tizest kölcsönadni fizetésig, ha nagyon meg vagyok szorulva. (Gyerek lebetegszik és antibiotikum kell stb.)
2015. szept. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

750 ezerig tudom mínuszba vinni a folyószámlámat ha megszorulnék.

Szinte az összes banknál megadják a fizetés háromszorosát folyószámla hitelként, ha gond van jól jöhet.

2015. szept. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

nézegettem a folyószámla-hitelt, de félek attól, hogy ha tudom, hogy lemehetek mínuszba, és meglátok vmit, ami megtetszik, akkor megvenném.

volt pár éve egy hitelkártyám, csak úgy, hogy legyen. amint megkaptam, vettem egy tévét. aztán kerti bútort. stb.stb.

elég rövid idő alatt kimerítettem a hitelkeretemet, aztán nem győztem fizetni. sokszorosát fizettem vissza, mert hiába fizettem, újra és újra kamatozott, így minimálisat csökkent.

na ezt nem akarom soha többé.

a folyószámla-hitel meg nem olyan, hogy 2 hónap múlva fel lehet mondani a szerződést, hanem 3 évre írod alá, azaz 3 éven át ott a hitelkeret. én tudom magamról, hogy igénybe venném, de nem akarok hitelt.

csak pár ezer ft-ról lenne szó, egyszeri alkalommal. sztem a zaci marad, vagy spórolok nagyon ebben a 2 hétben.

2015. szept. 24. 09:45
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

Elôször felkellene nôni a pénzügyekhez.

Miért nem tudod kontrollàlni magad???

2015. szept. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 kovpet ***** válasza:
55%

Semmilyen megtakarításod nincs? Az nem jó.

Akkor zaci vagy baráti kölcsön.

2015. szept. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A munkáltatóm lehetővé teszi, hogy bármelyik dolgozó munkabér előleget kaphasson. 3 millió forintig gyakorlatilag bármennyit. Előre meghatározott részletekben vonják utána az ember fizetéséből.

Van olyan aki lakásvásárlásnál igényli, van olyan, aki karácsony előtt, de láttam már olyat is, aki szimplán csak megszorult és hirtelen 60 ezer forintot kért.

Valószínűleg ha nem lenne tartalékom, akkor ezt venném igénybe.

2015. szept. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

ezt a felnőni dumát hagyjuk már, nem vagyunk egyformák, nem tőled kértem, és még nem éhezek.

van (volt) megtakarításom, de mint írtam, most volt egy nagy kiadás is. a megtakarítás épp az ilyen váratlan helyzetekre van.


amúgy meg nem olyan világban, és nem abban az országban élünk, ahol mindenkinek kell lenni megtakarításnak, mert egyszerűen nem keresünk annyit. szerintem itt is sokan csak kamuznak a pénzügyeiket illetően.

2015. szept. 24. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!