Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Van 2 ventilátoros állítható...

Van 2 ventilátoros állítható teljesítményű termosztátos elektromos hősugárzóm. Hogy fogyaszt kevesebbet? 2000W-on rövidebb ideig, vagy 1000W-on hosszabb ideig?

Figyelt kérdés
Még fizika óráról emlékszem, hogy néha a nagyobb teljesítmény rövidebb ideig alkalmazva jobban kifizetődő.

2015. okt. 12. 09:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez így nem elég. :-)

Kellene tudni mi a cél: elérni egy célhőmérsékletet, vagy megtartani azt x ideig, esetleg annak közelében lenni minél tovább...


Azt sem tudjuk, mennyi a hőveszteség a rendszeredben (lakás) így em tudjuk optimalizálni a rendszeredet. :-D


Azonban az is érdekes adat volna, hogy mekkora megtakarítást lehet elérni a két módszerrel átlagos esetekben. Gyanítom, hogy elenyészően keveset...

2015. okt. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Trafó1 ***** válasza:

Teljesen mindegy.

A termosztát fogja szabályozni, így mikor eléri a beállított értéket , kikapcsol, akár gyorsan akár lassan teszi ezt meg, ugyan annyi hőmennyiséget kell előállítania.

2015. okt. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha ez mondjuk egy fürdőszoba, és csak fürdés idejére (azaz rövid időre) cél a levegő melegítése és szintentartása, akkor a legnagyobb fokozaton érdemes fűteni.

Itt ugyanis csak az a cél, hogy amíg fürdés tart, a levegő meleg legyen.


Ha hosszú távú fűtés megy ezzel a hősugárzóval, és a falakat, bútorokat is át kell melegíteni, akkor hosszú távon majdnem mindegy. Az alacsonyabb fokozaton való járatásnál hosszabb ideig megy a ventillátor is, ennek a ventillátornak (a fűtéshez képest csekély, de nem elhanyagolható) plusz fogyasztását bukod el alacsony teljesítményen való járatáskor.

2015. okt. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gondolom nem elsődleges fűtés a cél vele, ezért a legnagyobb fokozat ajánlott rövid ideig. Itt nem kell szinten tartani a hőmérsékletet, csak rövidebb időre növelni a hely hőmérsékletét, amíg a fő fűtés átveszi a szinten tartó szerepet.
2015. okt. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!


A célom egy hétvégi ház kifűtése lenne, kb 75m3-es légteret és természetesen minél hosszabb ideig. Sajnos ez itt az elsődleges fűtés és vagy egy hétig maradok itt. Elég régi épület, de a vezetékek szerencsére bírják. Az áram az én költségemre megy. Azt gyanítom kevesebbet eszik nagyobb teljesítménnyel, (ezt a kérdés kiírása óta tapasztalom) mert 2X-es teljesítményen kevesebbet megy jóval, mint tegnap amikor kisebb teljesítménnyel nyomattal a hőt.(Kb 10-15 perc helyett most 64 másodpercet üzemel, többször egy adott időegység alatt, de szerintem kevesebbet, mint a kis fokozat idejének a fele) A kérdés, hogy tényleg gazdaságosabb-e így nekem a nagy fokozat, vagy ha van is külömbség, az elenyésző?(hosszú távon)

2015. okt. 12. 11:33
 6/9 anonim ***** válasza:

ez az épület hőveszteségétől függ. a 2kW gyorsabban befűti, több energiát ad le mint a veszteség. ezek szerint az 1kW kevés pótolni a hőveszteséget, vagy alig ad többet mint a veszteség, így nem tud hőfokot emelni már, csak alig alig.

talán a nagyobb teljesítmény lesz gazdaságos.

2015. okt. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi nagyon hagytuk. Kb 50nm fütöttünk. Tartotta a 20 fokot nagyjából. Jó időt csinált. Utána meg a villanyszámlától lett melegünk. :D Majdnem egy hónapig használtuk.

De nem volt más lehetőség.

2015. okt. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem bukjuk el a ventit, mivel az is fűtés... A világítás is az, s abból még könnyebb veszteni, mert a fotonok egy része kimegy az ablakon. Bár a mai modern egységeknél még az áramfelvétel is minimális, nemhogy a veszteség.


A fő kérdésre nem tudom a választ, de nem gondolnám, hogy nagy különbség van, én úgy csinálnám, ahogy nekem kényelmes. Mert ugye, ha nem jól szigetelt a ház és hamar veszti a meleget, akkor elég rossz a 2 kW-os ereszdelahajam után hosszú ideig az egyre hűlő szobában ülni... Jobban is esik, ha mindig megy, a hőmérséklet egy dolog, de ha épp fűtés van, az más, mint ha nem. Főleg, ha épp ott ülünk előtte...

Nekünk egyébként volt elég bénán beállított termosztátú hősugárzónk, ami 2 kW-os volt, de tartósan 700 wattos.

2015. okt. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#5: Ezzel a teszttel az a gond, hogy nem biztos, hogy ugyanolyan a ház tegnap és ma hő szempontjából. Ha mondjuk nemrég kezdtél el fűteni, s a fűtés emeli a falak hőmérsékletét, mert ellensúlyozza a hőveszteséget és marad fölödleg, akkor ugye, más a helyzet, mint amikor a ház hőmérséklete már nem változik. Azt nem tudom, hogy ott milyen volt tegnap és ma a külső hőmérséklet, nyilván az is számít, sőt, a szél és az eső is.

Mi figyelemmel kísérjük a fogyasztást és a hőmérsékletet, jó kis téma, s nem tűnt fel, hogy ne az összfűtés számítana, persze kis különbséget nem vennénk észre s nem végeztünk idevágó teszteket.

2015. okt. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!