Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kb. mennyibe kerül a szerelés?...

Kb. mennyibe kerül a szerelés? Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Bocsánat a regényért!! Most költöztem be ideiglenesen egy gázkonvektoros lakásba. Már több kérdést meg netes infót is olvastam a beüzemelésről, problémákról, stb, de azért érdekelne a véleményetek.

Több órás próbálkozás és többszöri lángkialvás után sikerült 7es fokozatra beüzemelnem és ott tartanom a fűtést. Ennek nagyon örültem, viszont amikor elmentem itthonról, akkor levettem, azt hiszem, hármas fokozatra (rendesen megvolt a kattanó hang, mondjuk úgy láttam, hogy csak az őrláng ég, de legalább nem aludt el). Viszont amikor hazajöttem és szépen lassan fel akartam tekerni, begyulladt, de aztán szinte egyből el is aludt. Úgyhogy csak egy ideig volt jó, most küszködve sikerült elérnem az őrlángot, de az nem fog befűteni... Tudom, gagyik ezek a régi konvektorok... Úgy láttam, hogy gyakori probléma ilyenkor a befűtés, mert sokszor az év közben lerakódott por miatt nem gyullad be rendesen. Vagyis feltételezem, hogy emiatt nem működik rendesen az enyém sem, noha egyszer sikerült rendesen begyújtani, de ezek szerint nem sikerült. Szerintetek is ez lehet a probléma? Mert arra is gondoltam, hogy a gázkiengedő rendszer lehet rossz, mert mintha nem "fogná" meg, nem tartaná ott a begyújtott fokozaton, illetve ha letekerem akkor a termosztát (?) fel- és lekapcsolásával áll le teljesen. Bár úgy tudom, hogy nemrég volt átnézve ez a konvektor, valószínűleg ki fogom hívni a szerelőt, csak nem tudom, mi lehet a probléma. És akkor ha már szerelő, akkor kihívni a szerelőt, és egy ilyen jellegű tisztítást-beüzemelést kérni hozzávetőlegesen mennyibe kerül? Diák vagyok, úgyhogy se hozzáértésem, se sok pénzem nincs rá. Köszönöm a figyelmedet és a válaszodat!



2015. okt. 13. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy csak az őrláng fúvóka koszos, -nem melegíti rendesen a termoelemet, ami az égést biztosítja- a pókok is szeretnek beleköltözni.

Szerelőt kellene hívni!

2015. okt. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
kb 5-6 ezer
2015. okt. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű a probléma.

Meg tudod csinálni?

Van hozzá szerszámod tapasztalatod tudásod?

Ha van akkor csináld meg.

Ha nincs akkor hívj szerelőt.

Ha nincs pénzed akkor öltözz fel.

5-6 ezer adj számlát adj anyagot hozzá szereld meg és akkor még mindig csak gyalog mentél oda mert üzemanyag költséged nem számolod fel.

Csináltasd meg az 5-6 ezressel megéri.

2021. ápr. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!