Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy tudom ki számolni az év...

Hogy tudom ki számolni az év végi villanyszámlát?

Figyelt kérdés

Valamiért úgy érzem, hogy év végén rá kell fizetnem.

Hogy tudom ki számolni, hogy ez mennyi lesz majd?

Kertes ház, egy villanyóra. Tudtok segíteni?

Hozzá nemértésemet azzal tudom magyarázni, hogy 19 éves vagyok és ez lesz az első év végi villanyszámlám.


2015. okt. 20. 08:52
 1/4 anonim válasza:
0%
Mikor megkapod a számlát, adj hozzá nullát, és kijön.
2015. okt. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
16%
Gondolom akkor általányt fizetsz. Elsején meg nézed az óraállást majd a hónap legvégén is. Ha megvan meg nézed hány kiló wattról kapsz szálát. Így már azért nagyjából látod hogy kb annyit fizetsz e amennyit fogyasztasz.
2015. okt. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Villanynál ez nagyon egyszerű mert nincs hatalmas eltérés a tél és a nyár között.Mi gázba fizetünk átalányt és csak az év elején leolvasott állás van rajta,tehát ahhoz nem adogatják az átalányt.... az aktuális óraállásból kivonom az év elején leolvasottat és amit megkapok abból kivonom az eddig átalányba kifizetett mennyiséget és egyből látom,hogy lesz probléma vagy nem lesz probléma. Ha tök jól állok akkor villany esetébe nem lesz olyan nagy szívás,de azért ha már leolvastam az órát leírom az állást és 30 nap múlva ugyan akkor újra leolvasom és látni fogom,hogy mennyit is használok egy hónapba és mi is lesz majd itt az éves leolvasás után.
2015. okt. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kovpet ***** válasza:
A számlán rajta van az induló óraállás és a becsült havi is. Leolvasod a mostanit és összehasonlítod azzal, aminek kellene lennie. Ha nagy a különbség, akkor telefonálsz egyet a szolgáltatónak, hogy módosítanád a havi részletet.
2015. okt. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!