Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Milyen izzót válasszak, hogy...

Milyen izzót válasszak, hogy spóroljak?

Figyelt kérdés

A konyhába mindig szinte legolcsóbb 100wattos égőt vettem, most szeretnék spórolni ezen ami hosszabb távon megéri?

Mire kell odafigyelnem? Hány wattost vegyek? Esetleg márkát tudnátok ajánlani árral? Köszönöm


2015. okt. 23. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:

LEDet vegyél, a 100w az 1300-1600 lumen körüli


itt egy összehasonlítás:

[link]


színhőmérsékletre figyelj, 2700K az a meleg (sárgás) fehér, 5700K hideg kékes

Konyhába szerintem nem baj a hideg.


Én amikor LEDre cseréltem CFLről, azt vettem észre, hogy sokkal világosabbnak tűnik a led, ha azonos lument írtak is rá mint a CFLre.

2015. okt. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, a LED a legjobb, nekem is a kompaktok elég gyengének tünnek, és lassan melegszenek. Semmiképp ne vegyél hideg fényűt, nekem az előszobai lámpára 3000 K van írva, de szerintem valamit elírtak, tiszta kék tőle minden.
2015. okt. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 puritan ***** válasza:

A villannyal spórolni nem a világításon lehet, hanem a nagyobb teljesítményű eszközökkel. Pl. mosógép, villanytűzhely, bojler, klíma. A hűtő is számottevő, mert sokat megy.

Ha egyszer kimosol a mosógéppel az elfogyaszt annyit mintha egy hétig égetnél egy lámpát.


Nekem továbbra is az a véleményem, hogy a modern és drága világítótestek soha az életben nem hozzák be az árukat. Valóban kevesebbet fogyaszt, tovább tart, de nem annyival, mint ami rá van írva.

2015. nov. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!