Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak, ha a barátnőim...

Mit csináljak, ha a barátnőim is otthagytak és ki lettem közösítve?

Figyelt kérdés

4-en voltunk barátnők, de az egyik lány közülünk egy betegség miatt úgy döntött, magántanuló lesz és az utolsó hónapban már be se jött iskolába, mert végig vagy otthon volt vagy kórházban...:/ És ez idő alatt a másik két "barátnőm" egyre inkább eltávolodott tőlem, eleinte csak annyit vettem észre az egészből, hogy több órán ülnek egymás mellett, mint mellettem, mert előtte így megosztottuk, hogy egyikükkel én ülök együtt, következő órán ők ketten, aztán én a másikukkal, meg ilyenek. De lassan mellém már nem is ültek és szünetben is csak egymással beszéltek. Aztán reggelente, mikor bejöttünk az iskolába, nekem már nem is köszöntek, csak egymásnak meg a többieknek. És így az utolsó 1 hétre teljesen ki lettem közösítve az osztályból, mert a többiekkel egyébként se beszélgettem annyira. És elég rossz volt, hogy minden nap úgy mentem be az iskolába, hogy reggel senki nem is köszönt, egész álló nap egy darab ember se szólt hozzám, szünetben is csak a telefonomon játszottam meg könyveket olvastam...Az utolsó pár napban már annyira depis voltam, hogy csomószor szünetekben csak úgy spontán rámjött a sírhatnék és már azon gondolkodtam, hogy be se megyek órára, csak bezárkózok a wc-be és végigbőgöm a maradék pár órát...Meg volt, amikor már akkor is sírni tudtam volna, amikor az egyik tanár az utolsó együtt töltött órán mondta nekem, hogy majd jövőre találkozunk, boldog nyári szünetet nekünk, meg ilyenek...Mert annyira jól esett, hogy legalább ő hozzám szólt ennyi ilyen nap után...

Nem akarom, hogy az egész jövő évem így teljen, mint most ez az utolsó pár hét, de az osztálytársaim szerintem már nem fogadnának be 2 év után, főleg úgy, hogy van egy pár olyan ember, akik még ma is utálnak, annak ellenére is, hogy próbáltam legalább pár szót beszélgetni velük meg az osztály többi részével is. Ilyeneket csinálnak amúgy, hogy pl. óra előtt ott volt a fél osztály a terem előtt, mert vártuk a tanárt, én közbe ültem a széken és olvastam, mire elkezdtek valamit ott pusmogni és annyit hallottam belőle, hogy "Tudjuk Ki". Erre egy másik gyerek kérdezte, hogy most kiről van szó, mert ő nem érti, erre elkezdtek felém biccentgetni a fejükkel, hogy "Hát Tudjuk Ki!" És leálltak arról beszélgetni, hogy "Tudjuk Ki" már megint hogy öltözött fel...És ezek után szerintem nem csoda, ha nem szívesen beszélek velük. A volt barátnőimmel meg nem tudom, hogy békülhetnék ki, meg hogy egyáltalán mi értelme lenne ezek után..

Szerintetek mit csináljak?


2015. jún. 14. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekünk még általánosban volt egy haveri társaságunk, ami az utolsó évben valahogy szétesett, és amilyen "szerencsém" volt, persze, hogy én jöttem ki belőle a legrosszabbul, teljesen ki lettem közösítve.

Én megoldottam annyival, hogy az utolsó évben már csak bejártam órákra, aztán délután hazamentem, és ennyivel le is volt tudva a kapcsolat az osztálytársakkal. Már úgyis az utolsó év volt, velük azóta sem tartom a kapcsolatot, és szerencsére már középiskolában sokkal jobb a helyzetem.

Te hányadikos vagy?

2015. jún. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! NEm tudod, hogy a barátnőid miért lettek ilyenek? Ha meg van a telefonszámuk/ e-mail címül/ ismerőseid facebook-on, akkor megkérdezhetnéd őket erről finoman. Sejtem egyébként milyen érzés lehet, hasonlóan rosszul éreztem magam idén az utolsó egy vagy két hónapban, pedig nekem még okom se sok volt rá. Egyébként az a barátnőd aki magántanuló lett... nem az én dolgom és nem akarok róla túl sokat megtudni se meg semmi, de ha... hogy folgalmazzak? Szóval ha nincs túl rosszul vagy fáradtan, akkor esetleg neki írhatsz néha-néha, érdeklődhetnél felőle, beszélgethetnétek kicsit. Az talán segítene (-: Remélem nem mondtam rosszat. Hajrá! (-:
2015. jún. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem látom, hogy normalizálódhatna a viszony ilyen idióta emberek mellett, így én vagy hagynám őket a fenébe, és szünetekben olvasnék (volt olyan időszak, amikor ilyet csinéltam, de mondjuk engem ennyire durván nem közösítettek ki, de barátom sem volt nagyon, mert szellemileg nem álltunk egy szinten), és barátkoznék évfolyam osztályokkal...

vagy odaállnék eléjük, hogy mondják már meg, miért kerültek, és mi a fene bajuk van veled, mert jogod van tudni... aztán abból le is szűrheted, hogy érdemes-e velük barátkozni.

2015. jún. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. 10.-es vagyok(voltam) egyébként, szóval már csak 2 évet kell kibírnom, de ahh...Nem vagyok az a "mindig én akarok a középpontban lenni" típusú ember, de attól még eléggé igénylem a társaságot, szóval nem tudom, hogy fogom kibírni a 11.-t és a 12.-et így, hogy még csak hozzám se szólnak :/ Mondjuk a más osztályba járó emberekkel barátkozás lehet, jó ötlet, van is általános iskolás osztálytársam a másik osztályban :)

2. válaszoló igazad van, hogy ráírhatnék arra a lányra, aki elment :) Így utólag belegondolva jó nagy bunkó voltam, hogy eddig nem írtam neki, hogy hogy van meg ilyenek...Csak amíg még itt volt velünk, ő inkább az egyik barátnőmmel volt én meg a másikkal és a szóban forgó lánnyal beszélgettem legkevesebbet a társaságból, ezért nem gondoltam volna, hogy ő akarna velem beszélgetni, de azért megpróbálom, hátha :)

A volt barátnőimtől meg még nem tudom, jó ötlet lenne-e megkérdezni csak úgy, hogy mi bajuk van..:/ Szerintem mondjuk csak annyi történt, hogy mint már írtam, egyik barátnőm azzal a lánnyal lógott folyton, aki magántanuló lett, és ezután, hogy ő már elment, nem lett volna ilyen állandó legjobb barátnője, akivel egyfolytában együtt lehet, ezért 'lenyúlta' azt a csajt, akivel azelőtt inkább én voltam jóban..Mondjuk ezen annyira meg sem lepődök, mert osztálykirándulásokon is állandóan egymással beszélgettek meg mindent együtt csináltak, engem meg a magántanuló lányt meg csak úgy lepattintottak..De igazából ha nekik csak ennyit jelentettem, inkább meg se kérdezem tőlük, mi bajuk van, akkor azt hinnék, nekem is fontos még a barátságunk és az elég szánalmas lenne így, hogy közben ők már rég elfelejtettek :/

2015. jún. 14. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!