Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyire árt a gázkazánnak, a...

Jzoltan kérdése:

Mennyire árt a gázkazánnak, a gyakori ki-be kapcsolás?

Figyelt kérdés
Termotéka 25 régi tipusú gázkazán + szobatermosztát. Eddig ha lehült a szoba, bekapcsolt a gázkazán és felmelegítette a vizet 80fokra, kb 2 óra alatt meleg lett. Az idén kipróbálnám, milyen ha kiiktatom a szobai termosztátot és a gázkazánon beállitok pl 50 fokot, hogy melegen tartsa a vizet. Igy gyakrabban bekapcsol majd, viszont sosem kell a hidegvizet felfűteni.

2015. okt. 30. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
A kérdésre a válasz: ki tudja, ki kell próbálni. Te viszont jól fogod érezni magad 50°C-ban ? Hiszen ha ezen a hőmérsékleten tartod a vizet, akkor efelé a hőmérséklet felé próbálja majd a rendszert szabályozni.
2015. okt. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem árthat, erre is van gyártva, nálunk mígg gázt használtunk mind 2 módon volt járatva. Én is a kazánnál állítottam be, hogy ne hűljön le a rendszer, főleg ha nem voltam otthon. De ha otthon tartózkodtunk, akkor kapcsoltuk a termosztáttal .
2015. okt. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
kb én is erre gondoltam.. köszi!
2015. okt. 30. 19:36
 4/4 anonim ***** válasza:
2 óra alatt lett meleg? :O Akkor ott valami nagyon nem jó, mert nálunk 20 perc alatt meleg van, pedig ugyanilyen kazánunk van, és szigeteletlen régi ház. Mindenesetre próbáld ki, hátha bejön, de csak akkor, ha biztos vagy benne, hogy jó a kazán hőmérője.
2015. okt. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!