Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 18 ezres vízdíjat kaptam...

18 ezres vízdíjat kaptam óracsere után, ez nem lehet valós, mert azelőtt is diktáltam, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nem 1 hónapra szól, hanem 2,5, de még így is túl sok.

Erre az időszakra 51 m3 fogyasztást írnak, ami elképzelhetetlen.

A csere óta eltelt 1 hónap, az új mérőn 8 m3 van, tehát bőven a dupláját számlázták ki.

A gondom az, hogy a cserénél nem voltam itthon, hanem egy idős rokon írta alá a papírt, mert épp átjött.

De a cseréről nem volt értesítés, csak jöttek. Nem kötelesek a szerződő fél jelenlétében kicserélni az órát, bárki aláírhatja?

Szinte itthon sem vagyunk, ez egy kis ház, el sem tudnék használni havi 20 m3-t.

A nyári locsolás meg kútból ment, így az maximum az áramszámlán látszana meg.

Van olyan a vízműveknél, hogy nem fogadom el ezt a fogyasztást, mert szerintem hibás volt a mérő, és az új mérőn mérjék a fogyasztást, majd az alapján korrigálják a számlát?



2015. nov. 21. 12:49
 1/7 TappancsMancs ***** válasza:
55%
Léteznek túlszámlázások, adminisztrációs hibák. Ha teljesen biztos hogy túlszámlázás akkor ne fizesd be, mert visszaigényelni nehezebb. Be kell menni és vinni az össze fogyasztási adatot, papírt, befizetéseket mindent. Megnézik a rendszerben és tisztázódik. De az is lehet hogy egy nem fogyasztott időszakra egy átalányt számoltak.
2015. nov. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Előfordulhat, hogy ők hibáztak, a vízműnél is emberek dolgoznak, így ne ess pánikba természetesen... Tudod-e az óraállását az előző órának, amikor az le lett szerelve? Kaptatok-e valamilyen papírt a cseréről, azon szerepel-e?

Biztosan a vizet számlázták ki és nem az óracserét + kiszállási díjat?


Ha egyértelműen megállapítható, hogy túlszámláztak, akkor szedd össze az utóbbi kb. egy-1,5 év számláit, az óracserés papírt, illetve fényképezd le a jelenlegi óraállást, menj be az ügyfélszolgálatra mielőbb és mondd el mi a problémád. Az ő dolguk az, hogy magyarázatot adjanak, az viszont tényleg fontos, hogy addig ne fizess, mert visszakapni nehezebb, mint magyarázat után utalni, ha úgy látod tényleg jogos.

Egyébként az ügyfélszolgálat arra van "kiképezve", hogy mindig nekik legyen igazuk, de most elárulom, hogy nem szabad hagyni magad lerázni. Igenis merj kiállni az igazadért!

2015. nov. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

éveken át dolgoztam ügyfélszolgálaton (áramszolgáltató), de vízről semmi tapasztalatom nincs.

viszont az nem igaz, hogy az üf.sz. szerint csak nekik lehet igazuk. az én volt munkahelyem sosem így állt hozzá, és ez a legnagyobb az országban.

m3 van kiszámlázva, kiszállási díjat és mérőcserét nem számlázhat a szolgáltató.

az nem jó, hogy ne fizessem be, mert az ügyintézés nem 1-2 nap, és ha nem fizetek, kikapcsolják a szolgáltatást. ez így van villanynál, gáznál, mobiltelefonnál.

2015. nov. 22. 09:21
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Nem másnap fogják elzárni a vizet. (De ha megkérdezed őket, konkrétan is megmondják, mikor.)

Ha ingyen vagy nem túl drágán telefonálsz, hívd fel őket mielőbb, és kérdezd ki a teljes ügyintézési folyamatot, hogy fel tudj készülni a személyes ügyintézésre.

2015. nov. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A vízóra cseréről kiállított papíron rajta van az utolsó óraállás. Ezt nézd meg, lehet, hogy ott történt valami elírás. Egyébként legalább 2 hónap, mire kikapcsolják a vízellátást, vagy még több. Ez nem telefon, hogy azonnal ugranak.
2015. nov. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

A vizet jogilag nem zárhatják el!!! Csepegőre állíthatják, vagyis csökken a víznyomás és lehetetlenné válik a normális használat, de mivel törvényileg van szabályozva az ivóvíz ellátás, ezért teljesen nem zárhatják el és ez sok esetben (pl. társasházak egy részénél) nem is lehetséges.


Víziközmű szolgáltatásban dolgozom. Nem az üfi-n, de tudom, hogy amíg nem hoz kézzel fogható érvet az ügyfél, addig nem foglalkoznak vele komolyan. Ezért mondtam hogy az utóbbi 1-1,5 év számláit, az óra csere papírjait és minden létező dokumentumot vigyél magaddal, ha megalapozottnak tartod a kifogást. Az ő dolguk a cég érdekeinek védelme is részben, de természetesen nem mindenek felett, vagyis ha egyértelműen bizonyítható, hogy ők hibáztak, akkor azt el fogják ismerni. Ha hétfő-keddig nem fizetsz, hanem azonnal mész reklamálni, akkor nem fognak semmit korlátozni. Ha igazad van, akkor jó esetben bocsánatot kérnek és kapsz egy helyesbítő számlát. Nem fognak azon pattogni, hogy késedelemmel fizetsz, hiszen jogtalanul számláztak ekkora összeget és amint megkapod a helyesbítést, azt te időben ki fogod fizetni.

Ehhez viszont fontos az, hogy ne otthon morfondírozz hetekig ezen, hanem minél előbb bemenj tisztázni a helyzetet!

2015. nov. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az óra csere ára (kb 10e.Ft) is benne van ebben az összegben.
2015. nov. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!