Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 73 ezres Főtáv számla? Hogyan?

Szpeti1991 kérdése:

73 ezres Főtáv számla? Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem vagyok rutinos panellakó, második évemet kezdtem meg. Május közepén kaptam egy cirka 73 ezres számlát a Főtáv zrt.-től, nem tudom, hogy ez micsoda. Minden hónapban kb. 7 ezres számlát fizetek, erre jön ez, ami még hónapra lebontva is 6 ezer forint. Az elszámolási időszak szerint ha jól emlékszem (nincs most kezemben a csekk) tavaly májustól idén áprilisig tartó elszámolási időszak.

Tudtok segíteni, hogy mi lehet ez? Én nem tudom elképzelni, hogy a francban kellene tudnom ezt befizetni... egyszerűen tanácstalan vagyok... Egyébként amiben lakom, az albérlet, de hát persze ez nagyjából irreleváns.


Köszönöm!

Peti



2015. jún. 1. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az az elszámoló számla lesz ha nem diktáltál havonta, náluk az májusban érkezik ha jól látom. Kérj részletfizetést.
2015. jún. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg eddig egy nagyon alacsony átalányt fizettél ( a 7000forint fűtésre nekem különben is nagyon kevésnek tűnik)és most kiszámlázzák a különbözetet a leolvasott és befizetett összeg között.
2015. jún. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

petikém!

Az van,hogy a radiátorjaid durván(70-80%ban) több ideig voltak melegek az egész télen a tavalyelőtti évhez képest.


Ergo,úgy volt hagyva 5-ösön a radiátor tekerő(-k) hónapokig,és senki nem vette a fáradtságot hogy letekerje a termofejet amikor nem is volt egyébként szükség fűtésre,magyarul túlfütöttél.


Egyébként kérhetsz részlet fizetést ,..és önkormányzati hozzájárulást fűtés támogatási segélyt is (elvileg) .

Járj utána !

2015. jún. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!