Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gázkazán vagy vegyestüzelésű...

Krek87 kérdése:

Gázkazán vagy vegyestüzelésű kazán?

Figyelt kérdés
Tervezzük a fűtéskorszerűsítést! Csak azt nem tudom eldönteni, hogy fa tüzelés vagy gázfűtés. Eddig 60 m2-t egy kis kályhával fűtöttünk tavaly 120000 ft-ért (nem spóroltunk, meleg volt). Mennyi lehetne ez gázkazánnal éves szinten? Kis parasztház az ablakcsere tavasszal esedékes és a födémszigetelést is tervezzük! A válaszokat előre is köszönöm,
2015. dec. 1. 16:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Gáz drágább , komplikáltabb és ha nincs áram nincs fűtés .
2015. dec. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Van egy olyan szempont is, hogy a vegyes tüzelésűben el lehet égetni miden éghető háztartási hulladékot (pl. idejétmúlt hivatalos iratok és számlák) és a kerti növényi hulladékot is.
2015. dec. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Áram nélkül a fatüzelésnél sem fordul meg a víz kivéve a gravitációs a rendszer. Kevés az olyan szaki manapság aki meg tudja csinálni a gravitációs rendszert.
2015. dec. 1. 17:15
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Nehogy már 120-ból ne lehessen gázzal kifűteni 60 m2-t. És azzal nem kell kínoskodni, csak feltekered a gázt, és meleg van. Akkor sem hideg ház fogad, ha három napig nem vagy otthon.

Fával akkor jó, ha tudsz venni méterben az erdészettől, és össze tudod vágni, fizikailag alkalmas vagy erre. Plusz ha veszel puffert, ami akkor is nyomja a meleg vizet, mikor nem raksz a tűzre, pl. hajnalban vagy munkából hazajövet.

2015. dec. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%

A mai zavaros világban addig nincs gond,amig nincs.

Gázkazánnál gáz,és villany kell.Ha mindkettő meg van ,akkor még az automata gázkazán is 5-6 év után gyakran híbásodhat meg,melynek javítási költsége több 10 ezer is lehet .

mi már hetek óta várunk,hogy a megrendelt panel megérkezzen

40000 ért.Még jó hogy van vizteres cserépkályhánk,így van fűtés mindenhol .Keringtető viszont itt kell .

Gravitációs fütés hátránya,nagy anyag költség ,és lassabban melegednek fel a fűtőtestek .

Nekem ha lehetőségem lenne minden téren ,fatüzelésű kazánt alkalmaznék .

2015. dec. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Az áram kérdést egy szünetmentes táppal meg lehet oldani. (tízezres tétel...)


Ami érdekesebb:

Ha gázzal fűtesz akkor vezérelt a fűtésed, és csak annyi hőt termelsz amennyire szükséged van. Szilárd fűtőanyagú fűtésnél viszont nagy lehet a hőingadozás ami azt eredményezi, hogy el fogsz pocsékolni meleget (szellőztetsz) így pénzt is.

A vegyes tüzelésű rendszerrel munka van. Fát kell venni, azt behordani, összevágni, begyújtani, hamuzni, stb.

A gáznál ez nincs. Ott egyszer beprogramozod a termosztátot és már el is felejtetted a fűtéssel kapcsolatos tennivalókat egész télre.


Itt érdemes megnézni, hogy mennyit ér neked a kényelmed!

2015. dec. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

mindent érdemes számba venni. írd fel egy papírra az előnyöket hátrányokat stb

sokszor van e áramkimaradás, kényelem, pontos szabályozhatóság,karbantartási költség, tervezési költség, fenntartás, meghibásodás, tüzelőanyag ára-beszerzése.

mindamellett 60m2 nem nagy, ezt bármivel kifűtöd. de akarsz e bővíteni - és akkor mi lesz az új/régi fűtéssel, átalakítással?

Hőszigetelés jó dolog, csak régi háznál sokmindenre ügyelni kell, hogy ne legyen felvizesedés, vagy magas pára hőhíd, stb. viszont mégkisebb lesz a veszteség, így túlméretezett kazán már nem is igazán lenne jó.... Erre a méretre én egy cserépkályhával fűtenék. kibővítés, szigetelés után meg adja magát majd.

2015. dec. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Valóban jó a cserépkályha is .Ide azért elég nagy kellene,de kályhától távolabb nagy meleget nem éreznél .

Tapasztalatból mondom,mert jelen külső hőmérsékletnél mi is csak ezzel fűtünk .

Egy nagyobb kályha meg legalább 2-300 ezer minimum .

2015. dec. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
Többen említették a cserépkályhát, szerintem is jó megoldás lenne, valaki írta a víztereset is, én is ilyenben gondolkozom, egy jól összerakott cserépkályha kevesebb fával "elmegy" mint egy fatüzelésű kazán, lassabban hűl ki, és úgy vettem észre egyenletesebben adja a meleget, keringető szivattyú ezzel együtt áram kell a rendszerhez, viszont ha ne adj isten nincs áram a cserépkályhát feltudod fűteni.
2015. dec. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A cserépkályha nekem is megfordult a fejembe. De szeretnénk majd bővíteni egyszer akkor meg kidobott pénz a cserépkályha. Mert azt a + légköbmétert nem bírná el szerintem. Gondolkodtam lehet kombinálni kellene a két fűtési típust(fa+gáz). Szerintem az is kivitelezhető lenne. De hát fene se tudja. Vagy esetleg vegyes tüzelésű kazán pufferel?
2015. dec. 2. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!