Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Melyik a legjobb minőségű...

Melyik a legjobb minőségű vegyes tüzelésű öntvény kazán?

Figyelt kérdés
melyik a legjobb márka?Szeretnék venni egyet.A viadrusra gondoltam.Olyan kazánt szeretnék,ami kibírja életem végéig.Kb 300 ezret szánnék rá.

2016. jan. 15. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem Beretta 33KW öntvénykazánom van, nagyon elégedett vagyok vele, és a várható élettartama úgy tűnik, hogy azt a kevéske időt, ami nekem még hátravan, ki fogja bírni. Jókat hallani a Viadrus-ról is, sőt, emlékeim szerint mintha még olcsóbb is lenne a Berettánál. Amikor vettem, én is végignéztem többfélét, és több forgalmazóval, fűtésszerelővel, és pár éve öntvénykazánt használó emberkékkel is konzultáltam, valamiért ez maradt. Annyi biztos, hogy a gyanúsan olcsó, és túlságosan könnyű súlyú (öntvénykazánok átlagsúlyához képest könnyű!) kazánt nem szabad venni. Találkoztam anno mindenféle török csodával is, amit rám akartak sózni, de alig több, mint fele súlyuk volt, mint a drágább, de normális öntvénykazánoknak. Akkor gondolhatja az ember, hogy ott milyen anyag és falvastagságok lehetnek...
2016. jan. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Viadrus-t vegyél! Azzal biztos nem fogsz mellélőni. Sokan panaszkodnak a török öntvényekre, hogy visszafüstölnek például. Fontos, hogy megfelelő méretűt vegyél, mert elég sok bosszantó probléma lehet belőle, hogy ha kicsi, vagy esetleg nagy lesz a kazán!
2016. jan. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,szakértő véleményét azért mindenféleképp kikérem,mert fogalmam sincs,hogy hány kw-osat kellene venni,mert sok mindenen múlik,de maradok a viadrus márkánál.
2016. jan. 16. 17:09
 4/11 anonim válasza:

Nagyon jó minőségű a Viadrus vegyestüzelésű (sőt, nyugodtan mondhatjuk, hogy a Török kazángyártók erről koppintották sajátjukat), de jóval kissebb a rakodónyílása, (mely ha szükségszerűen több tagot kell beépíteni) hát igen bosszantó tud lenni ha nem fér be egy méretes rönk, csakis hasgatva... A füstjárat bordái nemcsak útban vannak, hanem olyan túlzóan sűrűn vannak, hogy egy kínszenvedés a takarítás! Ajánlatos mindenféleképpen a KONIX (-koromeltávolító) rendszeres használata!

A Török kazánok nem olyan rosszak!

- hozzászólva a sokak által emlegetett füstvisszaáramlásra: ez egyrészt a nagyobb rakodónyílásra vezethető vissza ès főképp az elégtelen kémény-huzat (szűk keresztmetszet, vagy alacsony kémény).

Tény és való, hogy a Török tényleg kevesebb falvastagságú, de nem jellemző az anyagfáradás, lyukadás!

Én is sokat vacilláltam mit is vegyek, de az ára vitte s prímet..

8-éve van beépítve és hibátlan!

Fűtésszerelőként van tapasztalatom, referenciám mindkettővel.

Lyukadás mindkettőnél előfordult már, de csakis mechanikus behatások miatt, pl kiütötték az oldalát-v-hátfalat tüzelővel vagy kaparóvassal (vagypedig forró kazánra hidegvízzel töltöttek rá)..

Na akkor látszott a különbség! Van!

De itt is kemény árkülönbség is van tagonként!

Szóval, mindkét kazántípusnál volt már javítás és mondanom sem kell melyik tulajdonos volt mérgesebb...

2016. jan. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Előző válaszolónak: "Lyukadás mindkettőnél előfordult már, de csakis mechanikus behatások miatt, pl kiütötték az oldalát-v-hátfalat tüzelővel vagy kaparóvassal" Ezt komolyan írtad, hogy ki lehet ütni egy öntvénykazán oldalát tüzelővel, vagy kaparóvassal??? Ez számomra elég felfoghatatlan, hogy ilyen előfordulhat. Azt én is aláírom, hogy a forró öntvénykazánra nem szerencsés hideg vizet engedni, nem is normális, aki ilyet tesz, de hogy a piszkavassal kiüssem az oldalát, az azért abszurdnak tűnik... Amúgy én voltam az a válaszoló, akinek a Beretta kazánja van.
2016. jan. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Nem írogatnék csak úgy a levegöbe, igen ki szokták ütni, már többször cseréltünk főként hátsó tagot.

Mondjuk a legtöbb esetben a makacs lerakódás leerőszakolása közben, mely általában a nedves vagy nyers fával való tüzelés következménye...

Ezekből a lyukakból tudom, melyik milyen falvastagsággal bír.

Török 1,5-2mm a hátfal

Viadrus változó 3-5mm de ennél törni szokott a rostély, -persze ezt is "túlpucolták"

Tényleg! Rostély!

A Török kazánon ritkább a rostély, ezáltal hamarabb lehullik az aprófa parázs és az apróbb szemü szén sem az igazi bele..

És pont az ellenkezője a Viadrus, túl sűrü a rostély, sokszor bealszik a fele tűztér, úgy eldugítja, beleszorul a hamu..

2016. jan. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Még annyit az emlegetett súlyról, hogy a Szovák hamutálcatere is öntvény, a Törökè lemez, ami komoly súlykülönbség!
2016. jan. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy inkább lemezkazánt vennék.A lényeg,hogy 10 évet bírjon ki.Mi a véleményetek,elég lenne nekem 10 évre,többre nem is kellene.ide másolom a linket,ahol kazánt vennék.


[link]


ezt néztem ki.A véleményeket,válaszokat előre is köszönöm.

2016. jan. 20. 23:34
 9/11 anonim ***** válasza:
A márkát nem ismerem, csak az adatait néztem meg. Ez 58 kW-os. Valóban szükséged van ekkora teljesítményre? Esetleg puffertartályod van?
2016. jan. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Rákérdeztem az én szerelőmnél is, ő pl. még csak török öntvény kazánnál találkozott mechanikai behatás által okozott lyukadással, elviekben nem zárja ki ő sem, hogy vadállat bánásmód mellett ne lehetne a Viadrust vagy a Berettát is tönkretenni, de ezek már elég szélsőséges esetek. Remélem nem azért mondasz le az öntvény kazánról, mert volt ilyen tapasztalat, hogy user-error miatt néhány esetben javításra szorult. Ez majdnem olyan lenne, mintha azért nem vennél Kawasaki motort, mert már ketten is elestek vele... Be kell tartani néhány előírást a használatára vonatkozóan, ha erre oda van figyelve, akkor várhatóan örök életű lesz az öntvénykazán. 58kw pedig nem tudom, hova kell, én

[link]

egy ilyennel fűtök ki 120 m2 családi házat.

2016. jan. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!