Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A fával való fűtés kb milyen...

A fával való fűtés kb milyen arányban olcsóbb a gázfűtéstől?

Figyelt kérdés
2016. márc. 12. 18:16
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
43%

# 20:


Szerintem egyáltalán nem erőltetett hozzászámolni az élő munkát, hiszen ha én darabolt fát veszek - lévén hogy a ház egy részét fával fűtöm - ki kell fizetnem a feldolgozás árát.


De ha valóban ilyen olcsó fával fűteni, akkor csináljuk azt, hogy ezentúl megveszem a fát az erdőről és eljössz, feldolgozzuk együtt. Fizetek a feldolgozásért 7000 forintot.

2016. márc. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
0%

Na ja, a gázzal nem kell dolgozni...


Persze eltudom fogadni, hogy valaki a szabadidejét eladja pénzért, mert szüksége van azokra a forintokra is.


Csak akkor ne mondjuk azt, hogy arányában olcsóbb a gázfűtéstől. Mondjuk azt, ha a saját munkádat nem számolod, és van szabadidőd akkor pénzt tudsz spórolni... De ettől nem olcsóbb.

2016. márc. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
0%

A fűtés rendszer hatékonyságáról pedig ismét lehetne 2-300 kommentet írni. Hogy hol is pocsékolom el a fát.


-Kcsm kazán gracitációs fűtésel.

-Viadrust szivatyúkkal.

-Viadrust puffertartállyal.

-Viadrust puffertartállyal és HMV készítő funkcióval.

-Faelgázosító kazán puffertartállyal és HMV készítő funkcióval...


A másik oldalon pedig ott fityeg egy kondenzációs gázkazán..

2016. márc. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
70%

"Csak akkor ne mondjuk azt, hogy arányában olcsóbb a gázfűtéstől. Mondjuk azt, ha a saját munkádat nem számolod, és van szabadidőd akkor pénzt tudsz spórolni... De ettől nem olcsóbb."


De, olcsóbb, továbbra is, azon felül is. Ahol gázzal 300K körül van egy fűtésidény, ott ugyanolyan körülmények között, hasonlóan modern fatüzelésű rendszerrel ez kb. 160K-200K körül megoldható, kalodás (előre aprított) fával. Azt csak be kell hordani, vagyis kábé napjában kétszer sétálni 20 métert 10-15 kiló fával a hónod alatt, ennyi vele az összes teendőd (na jó, meg heti egyszer kihamuzni). Ha rönkben veszed, akkor még ennél is olcsóbb, de azzal már tényleg meg kell dolgozni.

Sokan vannak, akiknek egy kis testmozgás megér éves szinten 100-140 ezer forintot.

2016. márc. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
0%

A 13. komentben már levezettem, hogy tévedsz.

A tények makacs dolgok, azokkal már nem is vitatkozol.


De azért hajtsad a köszörűkövet majomkám :D

2016. márc. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
0%

"Azt csak be kell hordani, vagyis kábé napjában kétszer sétálni 20 métert 10-15 kiló fával a hónod alatt, ennyi vele az összes teendőd (na jó, meg heti egyszer kihamuzni)."


Látod itt is marhaságokat beszélsz.

A kint tárolt hideg fát, ha naponta hordod be, akkor lecsapódik rajta a pára bent a házban. Mint a szemüvegen.

Ismét vizes fával fűtesz. Megtudod jóapádat kérdezni, hogy kátrányosodik-e(igen) a kandalója üvege.


Másrészt el ne magyarázd már, hogy 10-15 kg fával kifűtesz egy családi házat 24 óra hosszáig. Már levezettem, hogy az általad fetisizált fában mennyi energia van. Még ha 50-80 kg ot hazudnál, akkor azt mondanám, hogy elmegy.

2016. márc. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
89%

"A kint tárolt hideg fát, ha naponta hordod be, akkor lecsapódik rajta a pára bent a házban. Mint a szemüvegen.

Ismét vizes fával fűtesz."


Ez egy méretes csúsztatás, azt ugye tudod? :) Azért különböztessük már meg azt a kábé 5 grammnyi vizet, ami a légszáraz fa külső felületére lecsapódik, attól a kilónként kb. 3-5 dl víztől (fajtától függően), ami egy frissen kivágott fa sejtjeiben van még benne :) Az vizes fa. Meg az, ami egész ősszel kinn ázik az esőn. Amit meg behordasz a fedett fatárolóból, az meg legfeljebb nedves felületű lesz.

Másrészt a 15 kilónyi fát nem egyszerre tuszkolod bele a kandallóba, kábé egy óra múltán pedig már híre-hamva sincs a lecsapódott párának, elpárolog.


"Másrészt el ne magyarázd már, hogy 10-15 kg fával kifűtesz egy családi házat 24 óra hosszáig."


Kétszer volt szó a sétáról, nem egyszer. Vagyis 20-30 kg fáról beszélünk, átlagban, a kinti hőmérséklettől függően. Apáméknál a kinti kb. (-5) - (-8) fokos hideg mellett elég volt a kb. 35-40 kg fa egy napra, 100 m2 háznál, jó hőszigeteléssel, 20-21 fok állandó belső hőmérséklettel. Amikor kint 0 fok volt, akkor 25-30 kg, 5 fok mellett pedig kb. 15-20 kilónyi fa fogyott napi szinten. Ez tény, nincs benne kamu, akár elhiszed, akár nem.

Mondjuk nekem elment az 50 kiló fa vígan még a kinti 0 fok mellett is. De mint írtam, nekem egy korszerűtlen ezeréves ruszki kazánom van, gravitációs rendszerrel és G-s besorolással a házon, és 20 foknál ritkán volt benn több (inkább csak 18-19, de nekem az is elég volt - muszáj volt). Ha én azt gázzal akartam volna kifűteni, még állandó 20 fok mellett is legalább havi 60-80ezerbe fájt volna, teljes fűtésidényre az olyan 350K-400K-ra jött volna ki. Így meg kijöttem egész fűtésidényre kb. 200-220 K-ra (októbertől március közepéig), főleg miután december elején rákaptam a lignitre.

2016. márc. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
79%

"A 13. komentben már levezettem, hogy tévedsz.

A tények makacs dolgok, azokkal már nem is vitatkozol. "



Nem értek a fűtőértékhez, ezért nem is mentem bele ilyen számolgatásokba. Én azt tudom, hogy havi kb. egy kaloda fa fogy, egy kaloda 30K Ft, tehát kb. napi 1.000 ft a fűtés átlagban. Egy kaloda 950 kg, tehát naponta átlagban kb. 950/30 kg fa fogy, ami kicsivel több mint 30 kiló fa. Ezeket pedig a fával fűtő válaszírók értékei is nagyjából alátámasztják (#10, #14, #18).


"De azért hajtsad a köszörűkövet majomkám :D"


Csak gratulálni tudok a vitakultúrád szintjéhez.

2016. márc. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
92%
Ha ilyeen logikával gindilkodnék mint itt páran akkor semmivel nem érné meg foglalkozni. Csirkét se tartanék mert a Tescós olcsóbb igaz hogy nyomába nem ér a hazaunak. A kertem le is betonozhatnám mert mire kiszámolom a vetõmag a locsolás a kapálás összegét pint duplájára jönnék ki mint ha megvenném. Ilyen erõvel sose csináljznk semmit mert nem éri meg. Tekerjük fel a termosztátot és nézzük a tv t egész nap. Én 15 napot dolgozom egy hónapban rengeteg a szabadudõm. Magamnak vágom a fát mert olcsóbb. Két nagy portám van õsszel tavasszal 15-15 napot kitüzelek a kert hulladékkal , szõlõrõzse gyümôlcsfa nyesedék. Minden bele megy a kazánba . A kondenzációsba hogy teszed bele? És szorozzam én is fel hogy ezzel mennyit spórolok mert ez csak úgy van? Nem szorzom . Na részemrõl ennyi
2016. márc. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim válasza:
48%

Sziasztok,

En pellet kazannal futok 5 eve. Ez olyan fajta kazan, amit faval is lehet pakolni. 100 m2 valyog falu hazat (uj epitesu) futok vele. Egy telre 120k-ert veszek napraforgo pelletet es fat, mindez gazzal kb 180k volt egy evre (nem kondenzacios, de ujabb kazan). Gazzal max 22 fokra futottunk estenkent, most 24, es nagyon jo meleg van.

A faval tenyleg van kis munka, meg salakolni kell, de kell egy kis mozgas is, nem szeretek egesz nap a TV elott dogleni. A melohelyen is egesz nap ulok, kimondottan jol esik egy kis fahordas, vagas neha, arrol nem is beszelve, ha neha akad egy kis kivagnivalo fa ingyen, az tiszta haszon. 3 eve kivagtunk 2 nyarfat, most fogyott el (persze azert, mert azert csak nyarfaval nem akartam futeni, kellett egy kis kemenyfa is hozza)

2016. márc. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!